McLaren na Silverstonu nepostoupil z Q1

McLaren odstartuje do Velké ceny Velké Británie z předposlední řady.
McLaren na Silverstonu nepostoupil z Q1

Fernando Alonso obsadil v kvalifikaci na Silverstonu sedmnáctou pozici před svým týmovým kolegou Jensonem Buttonem.

Podle Španěla, který naposledy dokončil závod v Bahrajnu, se McLaren nadále zlepšuje, příštích pár závodů bude pro tým ale obtížných.

„Až za tři týdny dorazíme do Maďarska, bude to stejné, stejně tak tomu bude i ve Spa, takže pokud to už někoho nudí, měl by to znovu naladit až v Japonsku nebo Mexiku, protože budou horší závody než tenhle,” řekl Alonso.

„Všechno, co se děje, je v principu horší, než jsme čekali, ale jakmile jsme viděli naši situaci ve třetím nebo čtvrtém závodě, tak to, čeho jsme dosáhli, je lepší než jsme čekali.”

 

Alonso: „Jsme v klidu.“

 

„Chápu ale, že to tak nevypadá, když vypadneme v Q1. My jsme ale v klidu.”

I přes vypadnutí v první části Alonso popisuje dnešní kvalifikaci jako jednu z nejlepších v letošní sezóně.

„Trochu jsme se zlepšili. Byla to jedna z nejlepších letošních kvalifikací. Vím, že to zní rozporuplně, nikdy jsme ale na ferrari neztráceli 1,5 sekundy, ještě k tomu na střední směsi a druhé nejdelší trati kalendáře. Myslím, že ztráta na prvního je menší, v tuto chvíli ale trochu ztrácíme na výkonu a dokud se nezlepšíme, tak se budeme trápit.”

Button, který na Alonsa ztratil čtvrt sekundy, řekl, že to byl pro McLaren další obtížný den.

„I když veřejnost a fanoušci znají naši situaci, tak v domácí velké ceně vždy čekáte něco víc. Dnes to ale nebyl náš den,” řekl Button.

„Pro nás oba je to obtížné, oba jsme zvyklí bojovat o vítězství a být na čele, je to také těžké pro všechny v týmu. Je opravdu klíčové, abychom se semkli a vývíjeli společně. Je to velký bonus, když máme dohromady tolik zkušeností, které můžeme zúročit.”

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: V posledním tréninku byl v Británii nejrychlejší Hamilton

20:03 | Bottas už má smlouvu, Hamilton zatím ne. Brit uvedl, že není vhodná doba jednat o nové smlouvě, když spousta lidí přišla o práci.
19:57 | Max Verstappen není nadšený formátem víkendu v Imole. Dva dny místo tří mu nevadí, ale místo jednoho tréninku o 90 minutách by udělal dva po 60.
18:42 | Kvjatův defekt v Silverstonu způsobil mechanický problém, který vedl k přehřátí na vnitřní straně ráfku. Pneumatika v tomto místě pak netěsnila a došlo k selhání. V pneumatice problém nebyl.
15:35 | Karanténa Sergia Péreze skončila. Pro vstup do paddocku ale potřebuje negativní test na COVID-19. Rozhodnutí, kdo tento víkend pojede, padne večer nebo zítra ráno.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. srpna 2020
Závod 15.10