McLaren na Silverstonu nepostoupil z Q1

McLaren odstartuje do Velké ceny Velké Británie z předposlední řady.
McLaren na Silverstonu nepostoupil z Q1

Fernando Alonso obsadil v kvalifikaci na Silverstonu sedmnáctou pozici před svým týmovým kolegou Jensonem Buttonem.

Podle Španěla, který naposledy dokončil závod v Bahrajnu, se McLaren nadále zlepšuje, příštích pár závodů bude pro tým ale obtížných.

„Až za tři týdny dorazíme do Maďarska, bude to stejné, stejně tak tomu bude i ve Spa, takže pokud to už někoho nudí, měl by to znovu naladit až v Japonsku nebo Mexiku, protože budou horší závody než tenhle,” řekl Alonso.

„Všechno, co se děje, je v principu horší, než jsme čekali, ale jakmile jsme viděli naši situaci ve třetím nebo čtvrtém závodě, tak to, čeho jsme dosáhli, je lepší než jsme čekali.”

 

Alonso: „Jsme v klidu.“

 

„Chápu ale, že to tak nevypadá, když vypadneme v Q1. My jsme ale v klidu.”

I přes vypadnutí v první části Alonso popisuje dnešní kvalifikaci jako jednu z nejlepších v letošní sezóně.

„Trochu jsme se zlepšili. Byla to jedna z nejlepších letošních kvalifikací. Vím, že to zní rozporuplně, nikdy jsme ale na ferrari neztráceli 1,5 sekundy, ještě k tomu na střední směsi a druhé nejdelší trati kalendáře. Myslím, že ztráta na prvního je menší, v tuto chvíli ale trochu ztrácíme na výkonu a dokud se nezlepšíme, tak se budeme trápit.”

Button, který na Alonsa ztratil čtvrt sekundy, řekl, že to byl pro McLaren další obtížný den.

„I když veřejnost a fanoušci znají naši situaci, tak v domácí velké ceně vždy čekáte něco víc. Dnes to ale nebyl náš den,” řekl Button.

„Pro nás oba je to obtížné, oba jsme zvyklí bojovat o vítězství a být na čele, je to také těžké pro všechny v týmu. Je opravdu klíčové, abychom se semkli a vývíjeli společně. Je to velký bonus, když máme dohromady tolik zkušeností, které můžeme zúročit.”

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: V posledním tréninku byl v Británii nejrychlejší Hamilton

15:59 | Haas přestaví své jezdce pro rok 2021 před koncem sezóny. Podle Steinera maximálně za 2 týdny.
14:51 | Kvalifikace F2: Pole position (za které jsou v F2 body) získal Callum Illot. Schumacher 10., Cunoda 22., Lundgaard 9., Shwartzman 14.
14:09 | Binotto potvrdil, že Sainze nejspíše v lednu posadí do dva roky starého vozu. Racing Point podobný test s Vettelem nechystá. Szafnauer uvedl, že nemají možnost jezdit s dva roky starým vozem.
13:52 | Zatím stále oficiálně nevíme, kdy a kde proběhnou předsezónní testy. Vypadá to ale na na Bahrajn a to 5. až 7. března 2021.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10