McLaren na Silverstonu nepostoupil z Q1

McLaren odstartuje do Velké ceny Velké Británie z předposlední řady.
McLaren na Silverstonu nepostoupil z Q1

Fernando Alonso obsadil v kvalifikaci na Silverstonu sedmnáctou pozici před svým týmovým kolegou Jensonem Buttonem.

Podle Španěla, který naposledy dokončil závod v Bahrajnu, se McLaren nadále zlepšuje, příštích pár závodů bude pro tým ale obtížných.

„Až za tři týdny dorazíme do Maďarska, bude to stejné, stejně tak tomu bude i ve Spa, takže pokud to už někoho nudí, měl by to znovu naladit až v Japonsku nebo Mexiku, protože budou horší závody než tenhle,” řekl Alonso.

„Všechno, co se děje, je v principu horší, než jsme čekali, ale jakmile jsme viděli naši situaci ve třetím nebo čtvrtém závodě, tak to, čeho jsme dosáhli, je lepší než jsme čekali.”

 

Alonso: „Jsme v klidu.“

 

„Chápu ale, že to tak nevypadá, když vypadneme v Q1. My jsme ale v klidu.”

I přes vypadnutí v první části Alonso popisuje dnešní kvalifikaci jako jednu z nejlepších v letošní sezóně.

„Trochu jsme se zlepšili. Byla to jedna z nejlepších letošních kvalifikací. Vím, že to zní rozporuplně, nikdy jsme ale na ferrari neztráceli 1,5 sekundy, ještě k tomu na střední směsi a druhé nejdelší trati kalendáře. Myslím, že ztráta na prvního je menší, v tuto chvíli ale trochu ztrácíme na výkonu a dokud se nezlepšíme, tak se budeme trápit.”

Button, který na Alonsa ztratil čtvrt sekundy, řekl, že to byl pro McLaren další obtížný den.

„I když veřejnost a fanoušci znají naši situaci, tak v domácí velké ceně vždy čekáte něco víc. Dnes to ale nebyl náš den,” řekl Button.

„Pro nás oba je to obtížné, oba jsme zvyklí bojovat o vítězství a být na čele, je to také těžké pro všechny v týmu. Je opravdu klíčové, abychom se semkli a vývíjeli společně. Je to velký bonus, když máme dohromady tolik zkušeností, které můžeme zúročit.”

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: V posledním tréninku byl v Británii nejrychlejší Hamilton

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.