McLaren: Na Red Bull ztrácíme tři až pět desetin sekundy

Před Grand Prix Turecka zůstává McLaren opatrný, na Red Bull stále ztrácí, ale pracuje na několika vylepšeních, které mu mají pomoci náskok mistrů světa smazat.
McLaren: Na Red Bull ztrácíme tři až pět desetin sekundy

"Myslím, že na Red Bull ztrácíme něco mezi třemi a pěti desetinami sekundy," hodnotil závodní inženýr McLarenu Phil Prew. "To je ztráta, kterou samozřejmě chceme eliminovat."

Ve Wokingu jsou zaměřeni na několik oblastí. Jednou z nich je motor a jeho různé režimy. Od loňského roku týmy experimentují s různými mapami motoru, aby optimalizovaly tok výfukových plynů, který směřuje do difuzoru. V této oblasti by mohla spočívat jedna z výhod Red Bullu v kvalifikacích, difuzor je zásobován motorem, i když jezdec nepřidává plyn.

"Snažíme se vylepšit výkonnost našeho vozu ve všech oblastech, pro kvalifikaci i závod," řekl Prew. "Jedna z oblastí může být optimalizace využití pneumatik, jiná pak použití propracovaných režimů motoru. Přítlak je v dnešní době dost ovlivněn tokem vzduchu z výfuků."

Ve snaze dohnat Red Bull si McLaren přiveze do Turecka nové díly. Ale dobře ví, že hektický vývoj probíhá u všech týmů. A i když se McLarenu letos podařilo Red Bull jednou porazit a zvítězit, odmítá se tím nechat svést k extrémním strategiím.

Připomeňme, že Hamiltonovi v Šanghaji pomohl k výhře větší počet zastávek a jedna ušetřená sada nových pneumatik z kvalifikace. Podle Prewa ale nepřipadá v úvahu scénář, kdy by se tým dobrovolně vzdal co nejlepší startovní pozice, aby se mohl pokusit zaútočit v závodě s větším počtem nových pneumatik.

"Nové pneumatiky přinášejí jisté výhody, ale konkurence je tak tvrdá, že vás donutí je v kvalifikaci použít," vysvětloval. "Naše pozice je vždy taková, že preferujeme startovní pozici před novými pneumatikami v závodě. Neopomíjím to, co jsme udělali s Lewisem v Číně, ale měli jsme štěstí, že jsme prošli prvními dvěma částmi s jedinou sadou měkkých pneumatik, což nám umožnilo jednu sadu ušetřit. Ale nemyslím si, že by bylo správné ve třetí části nebojovat kvůli ušetření jedné sady."

Další článek: U Williamsu skončí také spoluzakladatel týmu Head, ale ne kvůli výsledkům

19:01 | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.
20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00