McLaren může letos vyhrávat závody. Musí ale postupovat udělat správně, tvrdí Norris | Foto: Getty Images

Foto: Getty Images

McLaren může letos vyhrávat závody. Musí ale postupovat udělat správně, tvrdí Norris

Pilot McLarenu Lando Norris tvrdí, že jeho tým může v roce 2024 dosáhnout na vítězství v závodě. Musí však ve správný čas na svůj vůz nasadit zásadní upgrady.

Poslední vítězství McLarenu v závodě F1 se datuje k září roku 2021, kdy se britský tým radoval zásluhou Daniela Ricciarda.

V rámci éry současné generace vozů F1, která začala v sezoně 2022, tak stáj z Wokingu na své první vítězství stále čeká.

V dosavadním hodnocení probíhajícího ročníku patří McLarenu třetí příčka za Red Bullem a Ferrari, přičemž tato pozice reflektuje i reálné aktuální rozložení sil mezi nejlepšími týmy.

Přesto pilot McLarenu Lando Norris věří, že zisk vítězství v letošní sezoně není pro tým, jehož je součástí již od roku 2019, nereálnou záležitostí.

„Myslím, že můžeme vyhrát, pokud se nám podaří ve správný čas a na správném místě vylepšit auto tak, jak potřebujeme,“ uvedl Norris na tiskové konferenci před GP Číny.

Před dvěma týdny v Suzuce dojel Brit pátý, což byl horší výsledek, než loňské druhé místo na stejné trati jen půl roku předtím. Přesto podle svých slov neměl Norris důvod být kvůli tomu rozmrzelý.

„Upřímně řečeno, v Suzuce jsem žádnou frustraci neměl. Všechno šlo v podstatě podle očekávání. Nemyslím si, že jsme odvedli perfektní práci. Pravděpodobně jsme měli skončit o jedno místo výše, ale nebylo to daleko. Celou sezonu se pohybujeme na stejném místě, tedy za Red Bullem a za Ferrari,“ prohlásil pilot McLarenu.

„Známe naše problémy a víme, co musíme zlepšit. Pokud se nám to podaří, myslím, že můžeme letos vyhrávat závody a můžeme být konkurenceschopní,“ věří Norris.

„Všechno je to však ‚pokud'...Je třeba tvrdě pracovat na zlepšení vozu, a to v oblastech, ve kterých jsme se v posledních letech trápili. Pak můžeme odjet několik dobrých závodů,“ dodal britský závodník.

Doporučujeme

Články odjinud