McLaren může dohnat Red Bull a Ferrari, odhaduje Marko

Poradce Red Bullu Helmut Marko se domnívá, že v nejlepší formě je v tuto chvíli jeho tým a Ferrari. Ale před začátkem sezóny se to může změnit.
McLaren může dohnat Red Bull a Ferrari, odhaduje Marko

Po třech předsezónních testech panuje obecný názor, že na čele startovního pole lehce vyčnívají stáje z Milton Keynes a Maranella. Marko s tím souhlasí. "Na špičce jsou Red Bull a Ferrari," řekl pro Kleine Zeitung. "McLaren má potenciál dohnat ztrátu před začátkem sezóny. Mercedes a Renault na takové úrovni nejsou."

McLaren má šanci své soupeře dohnat také díky odloženému začátku sezóny na Austrálii. Podle Marka postihne zrušení GP Bahrajnu nejvíce ty stáje, které jsou teď nejlépe připravené, protože nebudou těžit ze své výhody. Týká se to právě Red Bullu a Ferrari. "V podstatě je to tak," uvedl. "Ale neznamená to, že my teď pošleme naše lidi na dovolenou. Auto pro Austrálii upravíme dřív, než bylo v plánu. První verze byla jen pro testy."

Sezóna sice začne s dvoutýdenním zpožděním, ale podle poradce Red Bullu je na co se těšit. Výrazné změny by měly do závodů přinést pneumatiky Pirelli. "S pneumatikami máme problémy, ale méně než ostatní. Letos je jisté, že bude více zastávek v boxech, vždy minimálně dvě," předpověděl. "Pneumatiky se rychle opotřebovávají. Může to znamenat až čtyřsekundový rozdíl na kolo. Role jezdců a stratégů tak bude důležitější než kdy dřív."

Diskuze (82) Další článek: Vychází Ecclestonova biografie. Šéf formule 1 ji bojkotuje
19:37 | Pneumatiková mezera bude i na Hungaroringu. Pirelli tam nominuje střední, měkkou a ultraměkkou.
17:39 | Podle jezdců Mercedesu vydrží hypedměkké pneumatiky v závodě maximálně 7 kol.
14:13 | Žádný trest pro Maxe Verstappena za couvání z únikové zóny v první zatáčce.
23. května | Brendon Hartley je překvapen, že se mluví o jeho budoucnosti. Má prý smlouvu...
23. května | Po problémech ve Španělsku bude Ferrari v Monaku testovat starší zavěšení.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10