McLaren může dohnat Red Bull a Ferrari, odhaduje Marko

Poradce Red Bullu Helmut Marko se domnívá, že v nejlepší formě je v tuto chvíli jeho tým a Ferrari. Ale před začátkem sezóny se to může změnit.
McLaren může dohnat Red Bull a Ferrari, odhaduje Marko

Po třech předsezónních testech panuje obecný názor, že na čele startovního pole lehce vyčnívají stáje z Milton Keynes a Maranella. Marko s tím souhlasí. "Na špičce jsou Red Bull a Ferrari," řekl pro Kleine Zeitung. "McLaren má potenciál dohnat ztrátu před začátkem sezóny. Mercedes a Renault na takové úrovni nejsou."

McLaren má šanci své soupeře dohnat také díky odloženému začátku sezóny na Austrálii. Podle Marka postihne zrušení GP Bahrajnu nejvíce ty stáje, které jsou teď nejlépe připravené, protože nebudou těžit ze své výhody. Týká se to právě Red Bullu a Ferrari. "V podstatě je to tak," uvedl. "Ale neznamená to, že my teď pošleme naše lidi na dovolenou. Auto pro Austrálii upravíme dřív, než bylo v plánu. První verze byla jen pro testy."

Sezóna sice začne s dvoutýdenním zpožděním, ale podle poradce Red Bullu je na co se těšit. Výrazné změny by měly do závodů přinést pneumatiky Pirelli. "S pneumatikami máme problémy, ale méně než ostatní. Letos je jisté, že bude více zastávek v boxech, vždy minimálně dvě," předpověděl. "Pneumatiky se rychle opotřebovávají. Může to znamenat až čtyřsekundový rozdíl na kolo. Role jezdců a stratégů tak bude důležitější než kdy dřív."

Diskuze (82) Další článek: Vychází Ecclestonova biografie. Šéf formule 1 ji bojkotuje
16. ledna | Niki Lauda opět opustil nemocnici, kde byl hospitalizován s chřipkou.
15. ledna | Závody v Evropě budou také letos začínat v 15:10.
15. ledna | Vedle Pascala Wehrleina by mohl na simulátoru Ferrari pracovat také Brendon Hartley.
15. ledna | Ferrari by mělo mít 17. února (den před testy) v Barceloně filmovací den.