McLaren mlčením o novém jezdeckém složení chrání Kovalainena

Změna pro příští rok ale určitě bude.

Šéf McLarenu Martin Whitmarsh na páteční tiskové konferenci dal najevo, že z důvodu loajality k jezdcům týmu nebude stáj ohlašovat jezdecké složení pro příští sezonu.

Jinými slovy tak potvrdil, že změna určitě bude.

"Nyní se budeme soustředit na dva následující závody a až budeme mít co oznámit, oznámíme to," řekl Martin Whitmarsh. "Tady jsme ale loajální vůči dvěma našim jezdcům a chceme odvést co nejlepší práci."

Z týmu na konci sezony odejde Heikki Kovalainen. McLaren to ale nepotvrdí dříve než po skončení sezony. Na spadnutí je také oznámení návratu Kimiho Räikkönena. Jednání se protáhla zejména s ohledem na Finovy finanční požadavky.

Sám Kimi Räikkönen také odmítá sdělit své záměry, což je ale pouze v souladu se strategií ochránit Heikkiho Kovalainena před nepříjemnými otázkami médií až do skončení sezony. Räikkönen dokonce vtipkuje na téma, že by mohl závodit v sérii NASCAR.

"Teď ale vážně, neřadím se mezi největší fandy NASCAR," korigoval vzápětí Räikkönen.

Další článek: Vztah mezi Alonsem a Massou se nezměnil, hlásí Ferrari

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
15. října | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.