McLaren: Máme na vítězství v šampionátu, ale musíme se vyvarovat chyb

Šéf McLarenu Martin Whitmarsh je přesvědčený, že jeho tým stále disponuje jedním z nejlepších vozů ve startovním poli. Pokud bude využívat jeho potenciál, může vyhrát oba tituly.
McLaren: Máme na vítězství v šampionátu, ale musíme se vyvarovat chyb

McLaren se v prvních závodech letošní sezóny vyprofiloval jako jeden z favoritů šampionátu, ale v posledních dvou Grand Prix získal dohromady jen 10 bodů. Whitmarsh míní, že to nic neznamená ve vztahu ke kvalitám auta.

"Rychlost našeho vozu je velmi dobrá, takže nejsme nespokojení," řekl. "Budeme pokračovat v jeho vývoji. A myslím, že máme dva skvělé závodní jezdce. Skutečnost, že po všech těch překážkách a problémech, které jsme před sebe nakladli, ztrácíme jen osm bodů na vedení, ukazuje, že musíme držet hlavy vzhůru, být k sobě kritičtí, akceptovat kritiku od ostatních a vyrovnat se s ní."

"Můžeme vyhrát příští závod, můžeme vyhrát tyto šampionáty, ale při používání těchto pneumatik je snadné se zmýlit."

A jak se dají pneumatiky zvládnout? "Ve formuli 1 neexistují kouzla, musíte tvrdě pracovat, dívat se na data, studovat je a pochopit je, a pak se snažit je dostat pod kontrolu."

"Jakmile jim rozumíte, další výzvou je z nich získat to, co chcete, maximum těchto pneumatik. My máme pár nápadů. Ale jak jdou závody za sebou, stane se, že na konci víkendu máme více otázek, než jsme si mysleli, že máme na jeho začátku."

Podle Whitmarshe však letošním pneumatikám stoprocentně nerozumí zatím žádný tým. "Stal se z nich neuvěřitelný faktor tohoto šampionátu a možná nechtěně vytvářejí výjimečnou sezónu, jejíž jsme svědky," dodal s tím, že stabilizaci rozložení sil v dohledné době neočekává.

Další článek: Williams popřel, že by měl v úmyslu vyměnit Sennu