McLaren má za sebou další obtížný den

Jeho jezdci budou kvůli penalizacím uzavírat zítřejší startovní rošt.
McLaren má za sebou další obtížný den

Pro Fernanda Alonsa skončila kvalifikace už v první části, když byl prvním jezdcem pod čarou. Kvůli penalizaci 15 míst za výměnu převodovky a komponent pohonné jednotky ale do Velké ceny Mexika vystartuje z 19. příčky.

„Do kvalifikace jsme vstupovali s vědomím, že naše penalizace nás pošlou do poslední řady na startovním roštu. V dnešní odpolední kvalifikaci tak nebylo moc co získat,“ řekl Alonso.

„Bylo to spíš o tom zjistit, jak se vůz chová. Zbytečné opotřebovávání pneumatik a motoru tak nemělo velký smysl.“

„Zítra budeme potřebovat nějaký déšť a skrumáž. Máme spoustu čerstvých sad pneumatik, jak suché, tak mokré, takže uvidíme, co se nám podaří. Snad dokážeme získat nějaké pozice.“

Jeho týmový kolega Jenson Button do kvalifikace vůbec nevyrazil poté, co jeho vůz už v závěrečném volném tréninku postihl technický problém.

„Dnes ráno jsme na mém motoru měli problém se zapalováním, a abychom se ujistili, že pro zítra bude vše v pořádku, rozhodli jsme se jej vyměnit, což znamenalo, že jsem se nemohl kvalifikovat,“ řekl Button.

„Ať už by se v kvalifikaci stalo cokoliv, i tak bych kvůli penalizacím startoval poslední. I přesto ten závodník ve mně chtěl vyjet na trať a odvést maximum.“

„Během tohoto víkendu jsem neodjel téměř žádná kola, navíc jsem si ani nevyzkoušel jet s velkým množstvím paliva, závod proto bude náročný.“

„Je to náročný víkend, ale i tak se na zítra těším. Je vždy zábava závodit na novém okruhu, a i já budu rád, protože nikdy nevíte, co se může stát.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Vettel: Na pole position jsme dnes neměli

20:03 | Bottas už má smlouvu, Hamilton zatím ne. Brit uvedl, že není vhodná doba jednat o nové smlouvě, když spousta lidí přišla o práci.
19:57 | Max Verstappen není nadšený formátem víkendu v Imole. Dva dny místo tří mu nevadí, ale místo jednoho tréninku o 90 minutách by udělal dva po 60.
18:42 | Kvjatův defekt v Silverstonu způsobil mechanický problém, který vedl k přehřátí na vnitřní straně ráfku. Pneumatika v tomto místě pak netěsnila a došlo k selhání. V pneumatice problém nebyl.
15:35 | Karanténa Sergia Péreze skončila. Pro vstup do paddocku ale potřebuje negativní test na COVID-19. Rozhodnutí, kdo tento víkend pojede, padne večer nebo zítra ráno.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. srpna 2020
Závod 15.10