McLaren má v plánu se vyrovnat Mercedesu už v Barceloně

Šéf McLarenu Eric Boullier stanovil svému týmu ambiciózní plán. V prvním závodě dominantnímu Mercedesu by se měl vyrovnat během čtyř Grand Prix.
McLaren má v plánu se vyrovnat Mercedesu už v Barceloně

Jenson Button v Melbourne prohlásil, že byl Mercedes o sekundu rychlejší na kolo. Podle Boulliera je ztráta menší a dá se relativně rychle překonat, protože teprve teď se McLaren pustil do zrychlování auta.

„Je pravda, že Mercedes a Williams mají rychlost, možná o půl až tři čtvrtě sekundy lepší než zbytek startovního pole,“ uznal.

„My jsme se během zimy hodně soustředily na stavbu solidního a spolehlivého auta, protože jsme byli přesvědčení, a Austrálie naši strategii potvrdila, že spolehlivost bude klíčem k velkým bodům v úvodu sezóny.“

„Teď velmi agresivně tlačíme ve vývoji výkonnosti, musíme dohnat ztrátu na Mercedes a některé ostatní týmy. Naším cílem je ji dohnat v Barceloně a stavět na tom v první evropských závodech.“

Grand Prix Španělska je v kalendáři pátým závodem letošní sezóny, uskuteční se 11. května.

McLaren: Víme, kdy můžeme začít vyhrávat závody, ale neřekneme to

McLaren: Víme, kdy můžeme začít vyhrávat závody, ale neřekneme to

Diskuze (43) Další článek: Komentář: Nová F1 a její zvuk kontroverzním stupněm vývoje
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
6. prosince | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
5. prosince | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00