McLaren má v oblasti jezdců dlouhodobější plány

McLaren je asi jediným z top týmů, který nemá vyřešené jezdecké složení pro příští rok. Pro oba jezdce to začíná být dost nepříjemné.
McLaren má v oblasti jezdců dlouhodobější plány

U Mercedesu, Red Bullu, Williamsu ani Ferrari se zřejmě jezdecké složení příští rok měnit nebude. U McLarenu je vše ve hvězdách. Nejistota ale začíná být nepříjemná pro oba jezdce, protože čím později se pilot dozví o svém konci v týmu, tím menší šanci má na sehnání nového místa. Ačkoliv, jak bylo napsáno v úvodu, lukrativní místa jsou stejně obsazená.

„Myslím, že to je neobvyklé nemít na konci srpna pevný závazek týmu,“ řekl v telefonickém rozhovoru s novináři Eric Boullier. Ron Dennis však chce mít i kvůli vstupu Hondy v oblasti jezdců dlouhodobější strategii.

Bottas do McLarenu? Podle Häkkinena je to přirozené

Bottas do McLarenu? Podle Häkkinena je to přirozené

„Pracujeme na strategii pro jezdeckou sestavu pro příští roky. Pro mě je důležité říct roky, protože se díváme na tři a možná i na pět let. Je pravda, že když se Ron vrátil v lednu a já přišel k týmu, požádali jsme o trochu více času, ale my si ten čas můžeme dovolit. I když chápu, že je to nepříjemné pro jezdce, na prvním místě jsou naše priority,“ pokračuje Boullier.

Šéf McLarenu připouští, že svým jezdcům tým letos nedal dost dobrý vůz. V kontextu toho hodnotí jejích výkony dobře.

„Podávají lepší výkony, než jsme mohli čekat. Nedali jsme jim dost dobré auto, a jak víte, špatný vůz se řídí hůře. Takže se teď musíme snažit zlepšit výkon co možná nejdříve. Pokud jde o jezdění, myslím, že oba jezdci odvedli velmi dobrou práci. Kevin získal stupně vítězů v prvním závodě a pak prošel několika zkušenostmi, které jsou součástí procesu učení. Jenson je super profesionální a myslím, že dostal z vozu vše, co bylo možné.“

Lauda: Ferrari a McLaren mají auta na ho….

Lauda: Ferrari a McLaren mají auta na ho….

McLaren podle dřívějších informací pokukuje po nějakém velkém jméně. Do svého kokpitu by rád posadil Alonsa, Vettela nebo Hamiltona. Na straně druhé ale má také dalšího nadějného mladíka, kterým je Stoffel Vandoorne. Belgičan jezdí v GP2, kde mu aktuálně patří třetí místo. 

Diskuze (26) Další článek: Piloti Ferrari: byli jsme rychlejší, než jsme čekali
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00