McLaren lituje, že Hamiltona zastavil po kvalifikaci na trati

Šéf McLarenu Martin Whitmarsh přiznal, že kdyby býval tušil, jaký trest dostane Lewis Hamilton za zastavení na trati na konci kvalifikace, nechal by ho se vrátit do boxů.
McLaren lituje, že Hamiltona zastavil po kvalifikaci na trati

Když Hamilton vyjel na konci španělské kvalifikace na trať, McLaren zjistil, že má málo paliva na to, aby se po měřeném kole vrátil do boxů. Mohl ho tedy zavolat zpět už po zaváděcím kole, ale neuděalal to. Nechal ho vybojovat pole position a pak mu řekl, ať zastaví na trati, aby v nádrži zbyl alespoň litr paliva pro případnou analýzu FIA. Za toho federace potrestala diskvalifikací.

"S odstupem času je zřejmé, že jsem se mýlil, ale nemyslím, že já nebo mnoho ostatních lidí předpokládalo, že v důsledku toho budeme startovat z konce roštu," cituje Whitmarshe Autosport.

"S odstupem času se dá říct, že jsem mohl rozhodnout jinak, prostě se mohl vrátit do boxů na konci zaváděcího kola. Ale upřímně jsem neočekával trest, který dostal."

"V průběhu posledního kvalifikačního kola data ukázala, že nemá na palubě tolik paliva, kolik jsme mysleli. Věděli jsme, že pravidla hovoří jasně, že musíte mít na konci alespoň litr, takže jsem rozhodl takto: ´Dobře, pravidla jsou jasná, není o čem diskutovat, takže se ujistíme, že jim vyhovíme. ´"

"Zastavili jsme auto a jak se ukázalo, vypumpovali jsme z něj 1,3 litru paliva, ale to jsme se dozvěděli až o několik hodin později. Mohly to být tři litry, což by pro mě bylo nepříjemné. Bylo jasné, že ať už to dopadne jakkoliv, bude to nepříjemné."

Hamilton se nakonec probojoval v z konce startovního rošu až na osmou pozici a bral čtyři body.

Další článek: O vítězi šampionátu rozhodne práce s pneumatikami, přiznává Red Bull

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.