McLaren: Letošní vůz je pro nás pojízdná laboratoř

McLaren nehodlá předčasně ukončit vývoj současného monopostu, může totiž sloužit pro testování komponent pro vůz na sezónu 2015.
McLaren: Letošní vůz je pro nás pojízdná laboratoř

Na konci letošního ročníku McLaren uzavře dvacetiletou spolupráci s Mercedesem, od příští sezóny totiž bude jeho dodavatelem pohonných jednotek vracející se Honda.

Závodní ředitel Eric Boullier říká, že by nebylo správné přestat vyvíjet letošní vůz, jelikož vzhledem k minimálním změnám v technických regulích může sloužit jako pojízdná laboratoř při vývoji vozu pro následující ročník.

Na otázku, zda McLaren bude pokračovat s prací na současném voze, přestože se od roku 2015 bude adaptovat na jiného dodavatele pohonných jednotek, Boullier řekl: „Ano, pokud si vzpomenete na regule, úchytné body pro šasi a převodovku jsou stejné. Většinu nových dílů pro letošní sezónu přeneseme na nové auto, takže proto to současné používáme jako pojízdnou laboratoř.“

Boullier prozradil, že McLaren chystá nejméně ještě dva velké balíky vylepšení, první bude nasazen již v nadcházejícím závodě v Belgii, další přijde v Singapuru.

Diskuze (2) Další článek: Aktualizováno: Montezemolo je možná na odchodu z Ferrari