McLaren letos vyhraje závody, říká Dennis

Šéf skupiny McLaren Ron Dennis je pevně odhodlaný nasměrovat wokingskou stáj na cestu dalších vítězství. Nic jiného neakceptuje.
McLaren letos vyhraje závody, říká Dennis

Dennis se vrátil do aktivního vedení McLarenu letos a má jasné cíle. "Musíme být co nejdříve znovu konkurenceschopní, podaří se nám to mnohem rychleji, než si mnoho lidí dokáže představit," upozornil.

"Věřím, že letos vyhrajeme závody. Kolik a kdy, nevím. Tato společnost nebyla ve formě, takže jsem jim řekl, že pokud budou mít stejné odhodlání jako já, budeme vyhrávat. Pokud ho mít nebudou, nebudou v této společnosti."

"Lidé byli rozptýlení, ztratili soustředění. Od teď budou lidé z formule 1 v této společnosti dělat jen formuli 1, žádná rozptýlení."

Bude se tak dít pod novým vedením Erica Boulliera. Toho prý oslovili ve stejnou dobu Dennis i Whimarsh, když byl Francouz ještě u Lotusu. "Eric bude mít zodpovědnost, která podle pravidel odpovídá šéfovi týmu," potvrdil Dennis. "Já nemám v úmyslu řídit GP tým. Vedu je, radím jim a využiji svoji výkonnou moc, pokud bude potřeba změn."

"V tuto chvíli jsem do toho naplno zapojený. Na okruzích nebudu aktivní. Jsem tu, abych pozoroval. Jsme teď ve fázi restrukturalizace a já v ní chci být zapojený."

Co bude s bývalým šéfem týmu Martinem Whitmarshem, Dennis odmítá říct. Whitmarsh je údajně na dovolené a až se vrátí, bude řešit už jen své odstupné.

Nicméně ve vedení týmu stále schází jeden člověk na pozici výkonného ředitele. Dennis totiž míní, že v dnešní době nemůže vést stáj formule 1 jen jeden člověk. Musí být alespoň dva, jeden se věnuje především práci na okruzích, to je Boullier, druhý práci v továrně. "Síla musí být v továrně. To, co zrychluje auto, se děje tam," vysvětlil s tím, že šéf, který jezdí na závody, nemůže stíhat řídit továrnu.

Spekulovalo se, že s Whitmarshovým odchodem by mohla být ohrožena pozice Kevina Magnussena. Dennis to ale popřel s tím, že podepsat s mladým Dánem bylo jeho rozhodnutí. A zbavit se nehodlá ani Jensona Buttona. "Je to neuvěřitelně dobrý člověk, zásadový a má hodnoty."

"To, jak řídí svůj život a vztah s týmem, se vyrovná těm nejlepším jezdcům, které jsme tu měli. Je v neuvěřitelně dobré formě a inteligentní, což letos bude důležité."

A konečně na téma hlavního sponzora týmu Dennis prozradil, že odmítl dočasná řešení a chce plnohodnotného nástupce Vodafonu. Na začátku sezóny ho ale neuvidíme. "Přijde až po pár závodech. Jednáme teď s několika společnostmi a já věřím, že k tomu dojde dřív než později."

Další článek: Williams v nových barvách

20. července | Závod W Series v Assenu vyhrála Emma Kimiläinen.
18. července | Haas se nám přejmenuje na Lighting Volt Haas F1 Team.... Lighting Volt je nový název Rich Energy.
18. července | Austrálie prodloužila smlouvu s F1 do roku 2025 (původní smlouva končila v roce 2023).
17. července | Jules Bianchi (video): odkaz

GP Německa 2019

Pátek 26. července 2019
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 27. července 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 28. července 2019
Závod 15.10