McLaren letos poprvé dostal oba své vozy do Q2

Fernando Alonso bude na roštu Velké ceny Španělska na třinácté pozici, Jenson Button hned za ním.
McLaren letos poprvé dostal oba své vozy do Q2

Podle Španěla všechna vylepšení, která McLaren i Honda do Barcelony přivezli, fungovala. Na postup do třetí části si však bude muset stáj z Wokingu letos ještě počkat, když Alonso zaostal za desátou pozicí o devět desetin sekundy.

„Všechno dnes znovu fungovalo,” řekl Alonso. „Největší vylepšení pro tento závod byl na straně motoru a fungovalo, jak jsme očekávali. Víme, že nás čeká ještě dlouhá cesta, ale práce týmu je skvělá.”

„Výsledek je více méně takový, jaký jsme očekávali. Pokud chceme postoupit do Q3, musíme udělat další krok vpřed. Je to letos poprvé, kdy jsou oba vozy v Q2, což je stále velmi slabé, protože my chceme vyhrát a být na pole position, musíte ale jít krok za krokem. Znovu se tady potvrdilo, že jdeme správným směrem.”

Podle Alonsa by bylo hezké dojet v zítřejším závodě na bodovaném umístění. Velký význam by to pro něj však nemělo.

„To, že dojedu devátý nebo desátý, můj život nezmění. Chci vyhrát a být mistrem světa. Když přijdou první body tady, uvítám je, myslím ale, že náš cíl je mnohem vyšší.”

Button si po kvalifikaci postěžoval hlavně na nové brzdy. Několikrát během kvalifikace týmu přes vysílačku hlásil, že při brzdění do první zatáčky jej to "táhne doleva".

„Pro kvalifikaci jsme na auto dali nové brzdy. Nevím, co se s nimi dělo, ale po celé trati jsem měl s autem vážně velké problémy.”

„Doufáme, že zítra dokážeme být relativně konkurenceschopní, budeme mít dobrý závod a v dalším uděláme krok vpřed.”

„Je to dobré zlepšení, oba jsme se dostali do Q2 a není tak jako v Bahrajnu, kde měli všichni problémy. Je to tedy dobré a měli bychom být spokojeni se zlepšením, kterého dosahujeme.”

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Piloti Red Bullu jsou z kvalifikačního výsledku zklamaní

10:29 | Toto Wolff neočekává, že Hamilton podepíše novou smlouvu před koncem sezóny.
9:46 | Stejně jako vloni, také letos budou v Bahrajnu tři DRS zóny.
24. listopadu | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10