McLaren: Jezdci, kteří jdou po penězích, nás nezajímají

Na prvním místě musí být touha po úspěchu.
Vyjednávání o jezdeckých smlouvách pro příští rok se částečně přesouvá do médií, po spekulacích o zájmu McLarenu o Jensona Buttona přichází další zpráva, tentokrát přímo z Wokingu. Norbert Haug vzkázal jezdcům, kteří by chtěli vyjednávat především o svých platech, že se o McLaren nemusí vůbec zajímat.

Možná tím myslel právě Buttona, Rosberga, nebo také Kimiho Räikkönena. "Kimi představuje možnost, ale možností je hodně," řekl Haug pro Autosport. "Jedna věc je ale jistá, ti, co jdou po penězích, nejsou pro nás ti správní, ať už je to kdokoliv."

"Nebudu nikoho jmenovat, ale chceme někoho, kdo je zaměřený na úspěch a má absolutní nasazení, ne někoho, kdo říká: ´Jsem velké jméno, hodně mi zaplaťte a já pro vás budu jezdit.´"

"Tým musí být přesvědčený, že je daný jezdec hladový, motivovaný, soustředěný a že nemyslí především na peníze."

Haug je přesvědčený, že McLaren nabídne svým jezdcům v příští sezóně konkurenceschopný vůz, mají to dokazovat výsledky z druhé poloviny letošního roku. V posledních sedmi závodech nezískal žádný jiný tým více bodů než McLaren. Vítězný vůz podle něj bude mít v roce 2010 tři až pět týmů.
Další článek: BMW Sauber pojede svojí sedmdesátou a zároveň poslední Grand Prix

18:13 | Ferrari má první ženu v jezdecké akademii – šestnáctiletou Mayu Weug.
11:34 | Marcus Armstrong, kterého podporuje Ferrari, bude letos závodit ve F2 za tým DAMS.
10:25 | Změna. Letošní sezóna WEC nezačne v Sebringu ale v Portimao. Pojede se od 2. do 4. dubna. O měsíc později se tam MOŽNÁ vydá F1.
21. ledna | Sainz a Leclerc se příští týden svezou ve voze SF71H z roku 2018. Každý bude jezdit jeden den.