McLaren je zmatený, nedokáže vysvětlit Buttonovu poruchu z Monzy

Když monopost formule 1 přestane fungovat, inženýři to obvykle dokáží vysvětlit. Neplatí to ale pro poslední odstoupení Jensona Buttona v Itálii, což McLaren zaskočilo.
McLaren je zmatený, nedokáže vysvětlit Buttonovu poruchu z Monzy

McLaren věděl hned, že Button nemohl dokončit italskou Grand Prix proto, že se jeho motoru nedostávalo paliva. Zatím ale pořád neví, proč se tak stalo.

"Podle mých zkušeností je to neobvyklé," přiznal šéf týmu Martin Whitmarsh pro Sky Sports. "Víme, že ve voze bylo 50 kilogramů paliva, ale ne tam, kde jsme ho chtěli, tedy nebylo čerpáno do motoru."

Button dostane v Singapuru samozřejmě nový palivový systém a inženýři týmu se budou dál snažit pochopit, co se v Monze stalo.

"Nevzpomínám si, že bychom někdy v posledních letech nebyli schopní příčiny (technických problémů) odhalit," prozradil Whitmarsh. "Je to palivový systém, jehož základní konstrukce se roky nezměnila, je velmi komplexní."

"Asi tušíte, že v Singapuru nebude ve voze jediný díl z těch, které jsme použili v tom Jensonově (v Monze), takže se to velmi pravděpodoboně nebude opakovat. Ale to není tak uspokojivé, jako když bychom mohli říct: ´Víme přesně, co to bylo.´"

Další článek: Hamilton: U McLarenu jsem spokojený, nesmyslné spekulace mě nerozptylují

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10