McLaren je zajedno: Strategii jsme zvolili správně!

Oba piloti McLarenu dokončili Velkou cenu Singapuru 2013 na bodovaných příčkách. Jenson Button se v cíli závodu ukázal jako sedmý, Sergio Pérez jako osmý.
McLaren je zajedno: Strategii jsme zvolili správně!

Piloti McLarenu pomýšleli v průběhu Grand Prix Singapuru 2013 na umístění na stupních vítězů. Sedmé a osmé místo jsou pro tým z Wokingu tedy lehkým zklamáním, obzvlášť pak, když vezmeme v úvahu, že několik míst oba ztratili až v samém závěru závodu, kdy se přes ně jako velká voda přehnali Nico Rosberg, Lewis Hamilton a Felipe Massa.

"Mysleli jsme, že máme šanci na podium, ke konci jsme ale neměli tempo na to, abychom se udrželi před vozy, které dokončily závod před námi," sdílel své dojmy s médii Button. "Stejně ale byla zábava se o to pokusit. Pokud letos chceme dojet na stupních vítězů, riskovat prostě musíme. Ani s jinou strategií bychom na tom nebyli líp, tím jsem si jistý. Mám navíc radost z toho, že jsme pro tým získali nějaké body."

"Myslím, že s dnešním výsledkem můžeme být spokojeni," přidal se Pérez. "Jak říká Jenson, sedmé a osmé místo je nejspíš to nejlepší, čeho jsme dneska mohli dosáhnout. Podle mě vyjel safety car v době, která se nám moc nehodila. Museli jsme pak riskovat, když jsme si vybrali možnost dojet do cíle se dvěma pitstopy," dodal Pérez, který se pak ke konci závodu, stejně jako jeho týmový kolega, potýkal s velkou degradací pneumatik.

Správnou volbu strategie si pak pochvaluje i šéf týmu Martin Whitmarsh, který podotýká, že se stejnou strategií se hned dva jezdci umístili na stupních vítězů. McLaren takového úspěchu nedosáhl především proto, že výkonnost jeho vozu se s vozy před ním nemůže rovnat. 

Diskuze (9) Další článek: Druhé místo má pro Alonsa příchuť vítězství
10:08 | A Ferrari potvrdilo totéž.
10:06 | Alfa Romeo oficiálně potvrdila účast Micka Schumachera v sezónních testech.
9:45 | Dnes se koná klíčová schůzka, na které budou týmy projednávat změny pravidel a další novinky pro období po roce 2020.
25. března | Jody Egginton je novým technickým ředitelem Toro Rosso.

GP Bahrajnu 2019

Pátek 29. března 2019
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 30. března 2019
3. trénink 13.00–14.00
Kvalifikace 16.00–17.00
Neděle 31. března 2019
Závod 17.10