McLaren je zajedno: Strategii jsme zvolili správně!

Oba piloti McLarenu dokončili Velkou cenu Singapuru 2013 na bodovaných příčkách. Jenson Button se v cíli závodu ukázal jako sedmý, Sergio Pérez jako osmý.
McLaren je zajedno: Strategii jsme zvolili správně!

Piloti McLarenu pomýšleli v průběhu Grand Prix Singapuru 2013 na umístění na stupních vítězů. Sedmé a osmé místo jsou pro tým z Wokingu tedy lehkým zklamáním, obzvlášť pak, když vezmeme v úvahu, že několik míst oba ztratili až v samém závěru závodu, kdy se přes ně jako velká voda přehnali Nico Rosberg, Lewis Hamilton a Felipe Massa.

"Mysleli jsme, že máme šanci na podium, ke konci jsme ale neměli tempo na to, abychom se udrželi před vozy, které dokončily závod před námi," sdílel své dojmy s médii Button. "Stejně ale byla zábava se o to pokusit. Pokud letos chceme dojet na stupních vítězů, riskovat prostě musíme. Ani s jinou strategií bychom na tom nebyli líp, tím jsem si jistý. Mám navíc radost z toho, že jsme pro tým získali nějaké body."

"Myslím, že s dnešním výsledkem můžeme být spokojeni," přidal se Pérez. "Jak říká Jenson, sedmé a osmé místo je nejspíš to nejlepší, čeho jsme dneska mohli dosáhnout. Podle mě vyjel safety car v době, která se nám moc nehodila. Museli jsme pak riskovat, když jsme si vybrali možnost dojet do cíle se dvěma pitstopy," dodal Pérez, který se pak ke konci závodu, stejně jako jeho týmový kolega, potýkal s velkou degradací pneumatik.

Správnou volbu strategie si pak pochvaluje i šéf týmu Martin Whitmarsh, který podotýká, že se stejnou strategií se hned dva jezdci umístili na stupních vítězů. McLaren takového úspěchu nedosáhl především proto, že výkonnost jeho vozu se s vozy před ním nemůže rovnat. 

Další článek: Druhé místo má pro Alonsa příchuť vítězství

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10