McLaren je výsledky kvalifikace zklamán

Pro McLaren skončila kvalifikace zklamáním. Osmé místo Jensona Buttona a až patnácté Kevina Magnussena určitě není to, co si tým z Wokingu před návratem do Evropy představoval.
McLaren je výsledky kvalifikace zklamán

Jenson Button se v sobotu odpoledne potýkal zejména s nedotáčivostí svého vozu.

„Trať nemá příliš dobrou přilnavost, takže jsme v každé části pracovali na hledání správného vyvážení vozu a snažili se najít něco, co bude fungovat. Téměř se nám to podařilo, ale v poslední jízdě byl můj vůz stále příliš nedotáčivý. V zítřejším závodě to bude hodně klouzat.” 

Do závěrečné části kvalifikace vůbec nepostoupil Magnussen, když jej problémy s pohonnou jednotkou vyřadily z dalších bojů už ve druhé části. „Nevím přesně, co bylo na autě za problém. V první části jsme měli problém s pohonnou jednotkou, který jsme se snažili odstranit. Ve Q2 jsme se ale rozhodli šetřit motor a skončit. Budu se snažit mít čisté první kolo, myslím ale, že se budeme trochu trápit, naše kvalifikační rychlost totiž vypadá lépe než ta závodní.”

GP Španělska: Kvalifikaci vyhrál Hamilton, Vettel nedokončil

GP Španělska: Kvalifikaci vyhrál Hamilton, Vettel nedokončil

Co zapříčinilo Magnussenovy technické problémy, neví zatím ani šéf týmu Eric Boullier: „Kevin měl obrovskou smůlu, když jeho kvalifikaci poznamenal problém s pohonnou jednotkou, jehož příčinu stále zjišťujeme. Jak včera, tak dnes v tréninku ale Jensonovi rychlostně stačil, takže jsem si jistý, že by dnes určitě postoupil do třetí části kvalifikace.”

Další článek: Kvalifikace v číslech: Rosberg uzmul Hamiltonovi ideální kolo

13:09 | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.
19. června | Ve 20:30 začíná kvalifikace IndyCar... debutuje Kevin Magnussen. Ve 23:00 pak závod formule E z mexické Puebly.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace Verstappen (1:29.990)
Neděle 20. června 2021
Závod Verstappen