McLaren je výsledky kvalifikace zklamán

Pro McLaren skončila kvalifikace zklamáním. Osmé místo Jensona Buttona a až patnácté Kevina Magnussena určitě není to, co si tým z Wokingu před návratem do Evropy představoval.
McLaren je výsledky kvalifikace zklamán

Jenson Button se v sobotu odpoledne potýkal zejména s nedotáčivostí svého vozu.

„Trať nemá příliš dobrou přilnavost, takže jsme v každé části pracovali na hledání správného vyvážení vozu a snažili se najít něco, co bude fungovat. Téměř se nám to podařilo, ale v poslední jízdě byl můj vůz stále příliš nedotáčivý. V zítřejším závodě to bude hodně klouzat.” 

Do závěrečné části kvalifikace vůbec nepostoupil Magnussen, když jej problémy s pohonnou jednotkou vyřadily z dalších bojů už ve druhé části. „Nevím přesně, co bylo na autě za problém. V první části jsme měli problém s pohonnou jednotkou, který jsme se snažili odstranit. Ve Q2 jsme se ale rozhodli šetřit motor a skončit. Budu se snažit mít čisté první kolo, myslím ale, že se budeme trochu trápit, naše kvalifikační rychlost totiž vypadá lépe než ta závodní.”

GP Španělska: Kvalifikaci vyhrál Hamilton, Vettel nedokončil

GP Španělska: Kvalifikaci vyhrál Hamilton, Vettel nedokončil

Co zapříčinilo Magnussenovy technické problémy, neví zatím ani šéf týmu Eric Boullier: „Kevin měl obrovskou smůlu, když jeho kvalifikaci poznamenal problém s pohonnou jednotkou, jehož příčinu stále zjišťujeme. Jak včera, tak dnes v tréninku ale Jensonovi rychlostně stačil, takže jsem si jistý, že by dnes určitě postoupil do třetí části kvalifikace.”

Další článek: Kvalifikace v číslech: Rosberg uzmul Hamiltonovi ideální kolo

8:23 | Max Verstappen dnes slaví 23. narozeniny.
29. září | Ještě upřesnění: Ilott nahradí v prvním tréninku Grosjeana, Schumacher zase Giovinazziho.
29. září | V Melbourne se stále pracuje s termínem závodu 14. března. Mohla by tam tak začít sezóna (via odkaz)
28. září | Mika Häkkinen dnes slaví 52. narozeniny.