McLaren je v dobré formě, ale před konkurencí zůstává ostražitý

Kovalainen zrychlil, když tým vyřešil problémy s brzdami.
McLaren měl první den v Abú Zabí nejrychlejší auto, což ho sice těší, ale konkurenci neodepisuje.

"Získat první dvě místa v druhém tréninku je samozřejmě velmi povzbuzující, ale víme, že je tu několik velmi vyrovnaných týmů, které budou tvrdě pracovat na tom, aby tento závod vyhrály," řekl šéf týmu Martin Whitmarsh.

Nejrychlejší čas okruhu Yas Marina má zatím v držení Heikki Kovalainen.

"Celý den byl celkem dobrý," uvedl Fin. "Dobrou práci jsme v přípravách na tento okruh odvedli už ve Wokingu, takže jsme dnes dopoledne měli dobré vyvážení hned od začátku. Ale měli jsme menší problémy s brzdami v prvním tréninku, které jsme během něj nemohli vyřešit."

"Odpoledne jsme je vyřešili a dokázali jsme se významně zlepšit, oba typy pneumatik fungují dobře."

Kovalainen vysvětlil, jak jezdci vyřešili stmívání. Druhý trénink začali s hledím, na kterém byly zatmavené jen ochranné slídy, které po západu slunce odstranili.

Lewis Hamilton byl z nového okruhu nadšený, až na jeden detail.

"Zdá se, že bychom tu mohli být konkurenceschopní," uvedl britský jezdec. "Naše dlouhé jízdy vypadají dobře, vůz se chová dobře a trať je skvělá. Je zajímavé přejít z denního světla do tmy, rozdílu si při stmívání ani nevšimnete."

"Odvedli tu neuvěřitelnou práci. Je to opravdu hezký okruh, je tu mnoho technických zatáček, kde je důležitá stabilita při brzdění. Je to skvělá trať a opravdu se mi líbí. Jediná věc, která se mi nelíbí, je ten tunel, ale je to výzva!"
Další článek: Odchod Kovalainena z McLarenu by Hamiltona mrzel