McLaren: Je to bolestivé období, ale nepanikaříme. Budeme znovu vítězit

Výkonný ředitel McLarenu Jonathan Neale přiznal, že jeho tým na závodních tratích teď trpí, ale je přesvědčený, že špatné období jednou skončí.
McLaren: Je to bolestivé období, ale nepanikaříme. Budeme znovu vítězit

McLaren je tým, který do každé sezóny vstupuje s ambicemi vyhrát šampionát. Letos slaví 50 let v tomto úsilí, ale další úspěchy na dosah nemá.

"Formule 1 je jeden z těch sportů, kde jste trestáni, když ztrácíte," povzdechl si Neale v rozhovoru pro Sun. "Když k tomu dochází před milióny lidí každé dva týdny, přitahuje to hodně pozornosti."

"Dosáhli jsme jistých úspěchů v oblasti spolehlivosti, provozní konzistence a podobně. Ale na trati v tuto chvíli nejsme konkurenceschopní, a to je velmi bolestivé."

McLaren si už podobnými problémy prošel v historii mnohokrát, což mu dává téměř jistotu, že je znovu překoná.

"Velmi tvrdě pracujeme, snažíme se s tím něco dělat a zajistit, že nebudeme opakovat stejné chyby příští rok," pokračoval Neale. "Musíme se dívat dlouho dopředu."

"McLaren je tu asi 50 let, máme 182 vítězství v závodech. Vrátíme se, budeme vyhrávat. Není z čeho mít radost, ale ani není důvod k panice. Udělali jsme chyby, musíme je překonat a jít dál."

Další článek: Formule 1 se příští rok vrátí do Rakouska

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.