McLaren je spokojený, spirála se už netočí dolů

McLaren je spokojený s tím, jak v posledních závodech vylepšil svůj vůz.
McLaren je spokojený, spirála se už netočí dolů

„Jsem samozřejmě velmi rád za čtvrté místo a potěšilo mě i tempo vozu. Je to o to lepší, že jsme rychlejší než Red Bull a Ferrari, takže je to dobré,“ řekl Boullier pro Autosport.

„V Austinu to nebylo tak zřejmé jako v Soči nebo v Brazílii, ale po stránce rychlosti jsme stáhli ztrátu. Ještě to nestačí, ale trend je zpět. Spirála se točí nahoru a ne dolů,“ pokračuje Boullier.

McLaren navíc chystá velký balík pro poslední závod. Některá média ho dokonce označila za „B verzi“ auta, ale McLaren to odmítl s tím, že půjde jen o vylepšení. Nové díly, které jsou vyvíjeny zejména pro příští sezónu, jsou ale důležité také symbolicky. Jedná se o první výsledky nové posily – Petera Prodromou.

Peter Prodromou dnes začal pracovat pro McLaren

Peter Prodromou dnes začal pracovat pro McLaren

Boullier říká, že všechny novinky, které tým použil od léta, lze nasadit na vůz pro příští rok.

McLaren se momentálně nemá moc kam posunout. Na Ferrari ztrácí hodně bodů a předstihnout ho bude obtížné i v závodě s dvojitými body, což si šéf McLarenu dobře uvědomuje.

Další článek: MiniDrivers se ohlížejí za Brazílií – včetně Massovy zastávky u McLarenu

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.