McLaren je spokojen se zlepšením předvedeným v Rakousku

Tým McLaren si pochvaluje výsledky, které přinesl balíček vylepšení nasazený pro Velkou cenu Rakouska.
McLaren je spokojen se zlepšením předvedeným v Rakousku

Po umístění obou pilotů týmu na stupních vítězů v úvodním závodě v Austrálii šla forma týmu z Wokingu dolů, když jejich vůz nedokázal plně využít potenciálu pohonných jednotek Mercedes.

V Rakousku na Red Bull Ringu však tým představil balík vylepšení se zaměřením především na aerodynamiku vozu. Kevin Magnussen v závodě pak dojel na sedmé pozici. Závodní ředitel Éric Boullier měl z výsledku radost, ovšem zcela spokojený tým ještě není.

„Samozřejmě je to frustrující, jelikož tohle nejsou pozice, na kterých chceme bojovat, musíme v tom však vidět pozitiva,” řekl Boullier.

McLaren věří, že mu pomohou nové díly v Rakousku

McLaren věří, že mu pomohou nové díly v Rakousku

„Pozitivní je, že můžeme vidět, že se tvrdá práce vyplácí. Vylepšili jsme naši výkonnost na jedno kolo, stejně jako naši relativní závodní rychlost v porovnání se zbytkem pole. Je to tedy lepší, ovšem stále jsme daleko za tím, kde bychom chtěli být.”

Více než samotné zlepšení Boulliera však těší, že nové díly na voze fungovaly přesně tak, jak naznačovaly testy ve větrném tunelu.

„Je to celý koncept obtoku vzduchu, na čem musíme zapracovat. Zatím jsme jen na začátku. Ten byl ale dobrý,” dodal Boullier.

„Nejdůležitější však je korelace. Všechno, co jsme přivezli, fungovalo jako to, co máme ve Wokingu. To je pro mě klíčové a nyní tomu můžeme více věřit.”

Diskuze (19) Další článek: Peter Prodromou přijde do McLarenu už v září
7. prosince | Oprava: Gala FIA zdá se už teď. odkaz
6. prosince | Toto Wolff prozradil, že si při oslavách titulu poranil přední zkřížený vaz.
6. prosince | Jak se vám líbila letošní sezóna? Oznámkujte ji jako ve škole
5. prosince | FIA schválila kalendář na příští rok. Žádné změny oproti předešlé verzi.