McLaren je s útočným stylem Sergia Péreze spokojený

I když nakonec závod v Monaku Pérez nedokončil kvůli následkům kolize, šéf McLarenu Martin Whitmarsh mu nic nevyčítá a je rád, že se na trati snaží.
McLaren je s útočným stylem Sergia Péreze spokojený

Pérez byl v Monte Carlu zřejmě nejaktivnější z předních jezdců, pozornost si vysloužil hlavně svými souboji s týmovým kolegou Buttonem, Alonsem a Räikkönenem. Všichni tři se k agresivitě Mexičana vyjádřili kriticky, Fin dokonce konstatoval, že by si zasloužil ránu pěstí.

"Nemyslím, že bychom měli na co si tu stěžovat," cituje Whitmarshův komentář Pérezova počínání Autosport. "To se občas v Monaku stává. S jeho naladěním a bojovností jsem spokojený."

"Občas to můžete přehnat, ale myslím, že uskutečnil pár skvělých předjetí. Musím být rád za to, že je vpředu a že závodí s nasazením."

Osudným se Pérezovi stal souboj s Räikkönenem, v šikaně s ním kolidoval, prořízl mu zadní pneumatiku, přičemž si poškodil přední křídlo.

"Můžete to interpretovat různými způsoby, Checo si bude myslet, že nedostal prostor a že se Kimi na něj natlačil. Kimi bude říkat, že může bránit svoji stopu a že Checo přijížděl možná až moc agresivně," vysvětloval šéf britské stáje.

"Určitě to byl útočný pokus, ale v motorsportu občas musíte riskovat. Když vám to vyjde, jste hrdina, když ne, jste zklamaní. Poté si Checo poškodil přední křídlo, což samo o sobě bylo těžké, ale také měl úlomky v chlazení brzd, takže se přehřály a on o ně přišel."

Další článek: Red Bull se díví, že o "pokoutných" praktikách Mercedesu nikdo nevěděl

17:05 | Matteo Nannini to letos zkoušel ve F3 i F2 současně. V Monaku a Baku ho ale ve voze HWA nahradí testovací jezdec Williamsu Jack Aitken.
11:45 | Turecko zpět ve hře? Místní věří, že by mohli mít šanci po Monze místo Singapuru nebo Japonska. Úplně nereálné to není. Singapur zrušil Světové ekonomické fórum plánované na srpen. Novinář Joe Saward píše, že místní moc nevěří, že se tam letos pojede závod F1.
17. května | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00