McLaren je s útočným stylem Sergia Péreze spokojený

I když nakonec závod v Monaku Pérez nedokončil kvůli následkům kolize, šéf McLarenu Martin Whitmarsh mu nic nevyčítá a je rád, že se na trati snaží.
McLaren je s útočným stylem Sergia Péreze spokojený

Pérez byl v Monte Carlu zřejmě nejaktivnější z předních jezdců, pozornost si vysloužil hlavně svými souboji s týmovým kolegou Buttonem, Alonsem a Räikkönenem. Všichni tři se k agresivitě Mexičana vyjádřili kriticky, Fin dokonce konstatoval, že by si zasloužil ránu pěstí.

"Nemyslím, že bychom měli na co si tu stěžovat," cituje Whitmarshův komentář Pérezova počínání Autosport. "To se občas v Monaku stává. S jeho naladěním a bojovností jsem spokojený."

"Občas to můžete přehnat, ale myslím, že uskutečnil pár skvělých předjetí. Musím být rád za to, že je vpředu a že závodí s nasazením."

Osudným se Pérezovi stal souboj s Räikkönenem, v šikaně s ním kolidoval, prořízl mu zadní pneumatiku, přičemž si poškodil přední křídlo.

"Můžete to interpretovat různými způsoby, Checo si bude myslet, že nedostal prostor a že se Kimi na něj natlačil. Kimi bude říkat, že může bránit svoji stopu a že Checo přijížděl možná až moc agresivně," vysvětloval šéf britské stáje.

"Určitě to byl útočný pokus, ale v motorsportu občas musíte riskovat. Když vám to vyjde, jste hrdina, když ne, jste zklamaní. Poté si Checo poškodil přední křídlo, což samo o sobě bylo těžké, ale také měl úlomky v chlazení brzd, takže se přehřály a on o ně přišel."

Další článek: Red Bull se díví, že o "pokoutných" praktikách Mercedesu nikdo nevěděl

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.