McLaren je s testy spokojen

McLaren odjel v Jerezu celkově 79 kol, což je 351 km. To přibližně odpovídá délce závodu a kvalifikaci. Vloni jsme zde měli týmy, které odjely s novými pohonnými jednotkami ještě méně.
McLaren je s testy spokojen

McLaren hodnotí svůj výkon v Jerezu ze dvou úhlu pohledu. Cílem bylo ujet větší vzdálenost a odhalit velké problémy. To se nepovedlo. Na druhou stranu tým získal určitá data a vůz jako takový podle McLarenu funguje bez problémů. Také s motorem Honda nebyl žádný velký a závažný problém.

„Bohužel jsme měli tento týden několik problémů, všechny byly docela malé, ale kumulativně to znamenalo, že jsme nějaký čas strávili v garáži,“ řekl šéfinženýr Matt Morris.

„Dnes jsme měli několik výpadků, ale byli jsme schopni získat data pro náš aerodynamický program. Pro kluky v továrně jsou to data k srovnávání, protože jen tak můžeme zjistit, že vše funguje, jak jsme očekávali.“

„Kromě toho byl Jenson schopen dát Hondě dobrou zpětnou vazbu. Poskytoval analýzu po každé vyjížďce. Dalo se to čekat. Je to nový agregát, takže přináší spoustu informací, které jsou zaslány zpět do Japonska. Honda neustále inovuje vůz.“

Další článek: Fotogalerie: Nejlepší fotografie z Jerezu

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.