McLaren je s testy spokojen

McLaren odjel v Jerezu celkově 79 kol, což je 351 km. To přibližně odpovídá délce závodu a kvalifikaci. Vloni jsme zde měli týmy, které odjely s novými pohonnými jednotkami ještě méně.
McLaren je s testy spokojen

McLaren hodnotí svůj výkon v Jerezu ze dvou úhlu pohledu. Cílem bylo ujet větší vzdálenost a odhalit velké problémy. To se nepovedlo. Na druhou stranu tým získal určitá data a vůz jako takový podle McLarenu funguje bez problémů. Také s motorem Honda nebyl žádný velký a závažný problém.

„Bohužel jsme měli tento týden několik problémů, všechny byly docela malé, ale kumulativně to znamenalo, že jsme nějaký čas strávili v garáži,“ řekl šéfinženýr Matt Morris.

„Dnes jsme měli několik výpadků, ale byli jsme schopni získat data pro náš aerodynamický program. Pro kluky v továrně jsou to data k srovnávání, protože jen tak můžeme zjistit, že vše funguje, jak jsme očekávali.“

„Kromě toho byl Jenson schopen dát Hondě dobrou zpětnou vazbu. Poskytoval analýzu po každé vyjížďce. Dalo se to čekat. Je to nový agregát, takže přináší spoustu informací, které jsou zaslány zpět do Japonska. Honda neustále inovuje vůz.“

Další článek: Fotogalerie: Nejlepší fotografie z Jerezu

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10