McLaren je Red Bullu blízko a dnes využil příležitosti

Lewis Hamilton s Jensonem Buttonem dnes dokázali držet krok s red bully. Po jejich kolizi převzali nad závodem kontrolu a s přehledem vybojovali druhý letošní double pro McLaren.

Po včerejší kvalifikaci si piloti McLarenu pochvalovali, jak se přiblížili Red Bullu. I v dnešní Velké ceně Turecka se Lewis Hamilton s Jensonem Buttonem drželi dvojice Webber/Vettel. Po vzájemné kolizi pilotů rakouského týmu využili příležitosti a v pořadí Hamilton, Button získali pro tým z Wokingu double. Výsledek stáj vynesl do čela Poháru konstruktérů.

"Díky Red Bullu to pro nás bylo těžké, ale bojovali jsme. Vidíte, jak je to mezi námi čtyřmi těsné. Uděláme všechno pro to, abychom vyhráli oba šampionáty," slibuje vítěz dnešního závodu Hamilton. "Je pro nás velký úspěch, že jsme s nimi dokázali držet krok. Je fantastické, že jsme dosáhli druhého doublu."

Šampión z roku 2008 měl kolizi obou red bullů přímo před očima, nikomu ji nechtěl klást za vinu, ale neodpustil si o celé záležitosti zavtipkovat. "Byla to skvělá podívaná. Bylo to jako akční film v HD či 3D. Bylo to fantastické, měl jsem nejlepší výhled," pochvaloval si naoko. "Viděl jsem jen najíždět Seba na vnitřek, Mark si držel stopu, napravo nebylo místo a Seb neměl důvod tam jet. Bylo to neštěstí pro ně a štěstí pro nás."

Rychlost McLarenu v závodě potěšila pochopitelně také druhého Buttona. "Rychlost našeho auta byla velmi dobrá a bylo skvělé bojovat s red bully, které nám během sezony několikrát hodně ujely," vzpomínal obhájce titulu, který se devět kol před cílem dokonce nakrátko dostal před Hamiltona. "V závěru jsme byli oba upozorněni, že máme šetřit palivo, ale vždy je těžké odhadnout jak. Když mě Lewis předjel zpět, byl jsem vyzván, abych šetřil i nadále, což bylo klíčové."

Button si bitvu s Hamiltonem pochvaloval. "Bylo to zábavné. Získali jsme double, takže tým by měl být s výsledkem spokojen. Před několika týdny by se dalo říct, že bychom neměli být schopni bojovat s Red Bullem. Musíme týmu poděkovat," radoval se. "Je pěkné bojovat vepředu. Red Bullu jsme teď mnohem blíže."

Doporučujeme

Články odjinud