McLaren je první tým s neutrální karbonovou stopou

Tým McLaren bere vztah k životnímu prostředí velmi vážně a podařilo se mu dosáhnout efektivnosti, díky které veškeré své emise oxidu uhličitého kompenzuje ekologickými aktivitami.
McLaren je první tým s neutrální karbonovou stopou

McLaren v posledních letech usiloval o co nejnižší karbonovou stopu, což znamená, že se snaží co nejvíce snížit emise oxidu uhličitého pocházející z jeho aktivit.

Za tímto účelem si najal specializované firmy, které mu pomáhaly zavádět efektivnější technologie. Úspor ve spotřebě energií dosahoval všude, od aerodynamického tunelu až po kamióny, které vozí závodní materiál na okruhy.

Když už neměl kde hledat úspory, spočítal své emise a přemýšlel, jakým způsobem je kompenzovat, aby se z hlediska karbonové stopy stal neutrálním. Ve spolupráci s experty vybral dva projekty vodních elektráren v Indii a Brazílii, do kterých se zapojil a investoval. Díky tomu dostal do rovnováhy rovnici, na jejíž jedné straně jsou jeho emise oxidu uhličitého a na straně druhé emise, které životnímu prostředí ušetřil zelenými technologiemi.

McLaren se proto teď pyšní titulem prvního týmu formule 1 s neutrální karbonovou stopou.

Diskuze (68) Další článek: Zemřel Peter Gethin, účastník nejtěsnějšího finiše závodu v historii
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00