McLaren je první tým s neutrální karbonovou stopou

Tým McLaren bere vztah k životnímu prostředí velmi vážně a podařilo se mu dosáhnout efektivnosti, díky které veškeré své emise oxidu uhličitého kompenzuje ekologickými aktivitami.
McLaren je první tým s neutrální karbonovou stopou

McLaren v posledních letech usiloval o co nejnižší karbonovou stopu, což znamená, že se snaží co nejvíce snížit emise oxidu uhličitého pocházející z jeho aktivit.

Za tímto účelem si najal specializované firmy, které mu pomáhaly zavádět efektivnější technologie. Úspor ve spotřebě energií dosahoval všude, od aerodynamického tunelu až po kamióny, které vozí závodní materiál na okruhy.

Když už neměl kde hledat úspory, spočítal své emise a přemýšlel, jakým způsobem je kompenzovat, aby se z hlediska karbonové stopy stal neutrálním. Ve spolupráci s experty vybral dva projekty vodních elektráren v Indii a Brazílii, do kterých se zapojil a investoval. Díky tomu dostal do rovnováhy rovnici, na jejíž jedné straně jsou jeho emise oxidu uhličitého a na straně druhé emise, které životnímu prostředí ušetřil zelenými technologiemi.

McLaren se proto teď pyšní titulem prvního týmu formule 1 s neutrální karbonovou stopou.

Další článek: Zemřel Peter Gethin, účastník nejtěsnějšího finiše závodu v historii

10:10 | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.
18. listopadu | Roman Staněk je aktivní na Instagramu (odkaz) a nově také na Youtube: odkaz

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10