McLaren je pro Hamiltona jasná volba, domnívá se Stewart

Některá média si neustále hrají s myšlenkou, že by mistr světa z roku 2008 ze stáje odešel, přestože on sám několikrát zopakoval, že hodlá u McLarenu zůstat. To by mu ostatně radil i Jackie Stewart.
McLaren je pro Hamiltona jasná volba, domnívá se Stewart

V minulé sezoně se v paddocku formule 1 častokrát objevovaly spekulace, podle kterých by mohl Lewis Hamilton opustit McLaren a zamířit ke konkurentům od Red Bullu. Britský jezdec má s týmem z Wokingu platnou smlouvu, která vyprší na konci letošního roku. Podle Stewarta se ale její prodloužení jeví jako nejrozumnější volba.

"Myslím si, že McLaren je jedním z nejlepších závodních týmů, které kdy ve formuli 1 byly. Mají zařízení na špičkové úrovni. Mají ohromně zaměstnanců, skvělé znalosti a zkušenosti... a jsou konkurenceschopní. Na konci minulé sezony mohli mít Lewis Hamilton a Jenson Button jen stěží lepší auto," řekl v rozhovoru pro televizní stanici Sky Sports.

Dalším důležitým faktorem je také to, že u McLarenu má Hamilton týmového kolegu, se kterým si velmi dobře rozumí. Navíc to vypadá, že u ostatních špičkových stájí je stejně obsazeno.   

"Pokud Mark Webber ukáže tuto sezonu, kolik talentu má, což si já stále myslím, proč by se ho pak chtěl Red Bull zbavit, když mají v týmu ještě Vettela? Poté by šel (Hamilton) do Ferrari? Je to možnost, ale chtěl by se utkat s Alonsem, se kterým měl takové potíže, když přišel Alonso k McLarenu?" ptá se Stewart. "Věci se můžou urovnat, můžou se změnit, ale z mého úhlu pohledu si myslím, že Lewisi Hamiltonovi McLaren vyhovuje, a stejně tak si myslím, že McLarenu vyhovuje Lewis Hamilton."

"Myslím si, že Jenson Button jako týmový kolega je velmi dobrým týmovým kolegou a že dohromady je to dobré (jezdecké) duo," dodal trojnásobný šampión. 

Další článek: Ferrari pracuje před dalšími testy hlavně na spolehlivosti

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.