McLaren je pro Hamiltona jasná volba, domnívá se Stewart

Některá média si neustále hrají s myšlenkou, že by mistr světa z roku 2008 ze stáje odešel, přestože on sám několikrát zopakoval, že hodlá u McLarenu zůstat. To by mu ostatně radil i Jackie Stewart.
McLaren je pro Hamiltona jasná volba, domnívá se Stewart

V minulé sezoně se v paddocku formule 1 častokrát objevovaly spekulace, podle kterých by mohl Lewis Hamilton opustit McLaren a zamířit ke konkurentům od Red Bullu. Britský jezdec má s týmem z Wokingu platnou smlouvu, která vyprší na konci letošního roku. Podle Stewarta se ale její prodloužení jeví jako nejrozumnější volba.

"Myslím si, že McLaren je jedním z nejlepších závodních týmů, které kdy ve formuli 1 byly. Mají zařízení na špičkové úrovni. Mají ohromně zaměstnanců, skvělé znalosti a zkušenosti... a jsou konkurenceschopní. Na konci minulé sezony mohli mít Lewis Hamilton a Jenson Button jen stěží lepší auto," řekl v rozhovoru pro televizní stanici Sky Sports.

Dalším důležitým faktorem je také to, že u McLarenu má Hamilton týmového kolegu, se kterým si velmi dobře rozumí. Navíc to vypadá, že u ostatních špičkových stájí je stejně obsazeno.   

"Pokud Mark Webber ukáže tuto sezonu, kolik talentu má, což si já stále myslím, proč by se ho pak chtěl Red Bull zbavit, když mají v týmu ještě Vettela? Poté by šel (Hamilton) do Ferrari? Je to možnost, ale chtěl by se utkat s Alonsem, se kterým měl takové potíže, když přišel Alonso k McLarenu?" ptá se Stewart. "Věci se můžou urovnat, můžou se změnit, ale z mého úhlu pohledu si myslím, že Lewisi Hamiltonovi McLaren vyhovuje, a stejně tak si myslím, že McLarenu vyhovuje Lewis Hamilton."

"Myslím si, že Jenson Button jako týmový kolega je velmi dobrým týmovým kolegou a že dohromady je to dobré (jezdecké) duo," dodal trojnásobný šampión. 

Další článek: Ferrari pracuje před dalšími testy hlavně na spolehlivosti

10:10 | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.
18. listopadu | Roman Staněk je aktivní na Instagramu (odkaz) a nově také na Youtube: odkaz

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10