McLaren je přesvědčený, že si Red Bull náskok z Valencie neudrží

Za dominantním výkonem Red Bullu v GP Evropy stojí spíše souhra okolností než zlepšení vozu. Alespoň si to myslí McLaren, který věří, že doma bude moci bojovat o výhru.
McLaren je přesvědčený, že si Red Bull náskok z Valencie neudrží

"Vettel podal v poslední Grand Prix ve Valencii působivý výkon," uznal šéf Mercedesu Ross Brawn. A nebyl sám, Vettelovo suverénní počínání vzbudilo obavy u většiny soupeřů.

"Myslím, že Red Bull udělal se svým aerodynamickým balíkem pro Valencii velký krok vpřed," komentoval zástupce šéfa Force Indie Bob Fernley. "Nemyslím, že jsme viděli celý jeho potenciál."

Šéfdesignér Red Bullu Adrian Newey ovšem připomněl, že letos už několikrát vyčníval jeden tým, aby se poté znovu zařadil do vyrovnaného bloku s ostatními. U McLarenu jsou přesvědčení, že přesně to se stane s Red Bullem v Silverstonu.

"Jejich náskok měl pravděpodobně co dočinění s daným okruhem. Nám se ve Valencii obvykle moc nedaří, zatímco Silverstone mnohem víc vyhovuje silným stránkám vozu McLaren," řekl sportovní šéf wokingské stáje Sam Michael.

"Oni (Red Bull) sice udělali krok vpřed, ale nemyslím, že tak velký, jako byla Sebastianova rychlost v prvním stintu. My to budeme chtít v Silverstonu korigovat."

Michael toto své tvrzení dokládá přesvědčením, že zrychlit o sekundu na kolo je ve formuli 1 téměř nemožné jen se změnami podlahy a zavěšení, které Red Bull nasadil.

"Až dorazíme do Silverstonu, zjistíme, jestli to tak je, ale byl bych velmi překvapený, kdyby si udrželi sekundový náskok před zbytkem startovního pole," dodal s tím, že Vettelovi ve Valencii pravděpodobně pomohly pneumatiky. "Letos jsme viděli, že když vám pneumatiky fungují správně, můžete získat obrovskou přilnavost."

McLaren nasadí v domácím závodě úpravy aerodynamiky a zavěšení, od kterých očekává zrychlení o více než desetinu sekundy. "Takže nezávisle na tom, jak na tom byl Red Bull ve Valencii, a byl tam silný, naším cílem je být v Silverstonu v první řadě a bojovat o vítězství," uzavřel.

Další článek: FIA zvažuje změny v systému penalizací