McLaren je letos v postupu do Q3 zatím stoprocentní

I ve čtvrté letošní kvalifikaci formule 1 se McLarenu podařilo dostat s oběma svými vozy až do závěrečné části mezi deset nejrychlejších pilotů. Lando Norris vyrazí do domácí Velké ceny Velké Británie z pátého místa, Carlos Sainz Jr. bude na roštu sedmý.
Foto: Getty Images / Peter Fox
McLaren je letos v postupu do Q3 zatím stoprocentní | Foto: Getty Images / Peter Fox

Norris si polepšil posledním pokusem v Q3, kdy nakonec ztratil na nejrychlejšího Lewise Hamiltona 1,479 sekundy.

„Tým odvedl skvělou práci v přípravě vozu pro kvalifikaci, protože jsme museli udělat nějaké velké změny, ale neměli jsme mnoho času. Zvládli jsme to a děkuji týmu za jejich tvrdou práci. Byla to divoká kvalifikace. V několika pokusech jsem udělal chyby, hlavně v prvním. Vyjel jsem mimo trať a pro první polovinu kvalifikace ztratil trochu sebedůvěry, což nebylo ideální,“ řekl Norris.

„Snažil jsem se vrátit do správného rytmu, ale až do poslední části se mi to nedařilo. Na starých pneumatikách jsem zajel to, co předtím s novými, takže při přechodu na novou sadu, která měla více přilnavosti, jsem se cítil sebejistější. Je to skvělý výsledek, obzvlášť tady na domácím závodě.“

Sainz Jr. není spokojen s posledním pokusem

Dobrý výsledek týmu z Wokingu podtrhl sedmým místem Carlos Sainz Jr. Španěl nicméně nebyl zcela spokojen se svým posledním pokusem.

„Postupem času mám z vozu lepší pocit, udělali jsme nějaká zlepšení ve vyvážení a na nastavení vozu. Řekl bych, že ještě máme nějakou práci, ale jsem s vozem spokojenější a pro zítřek jsme v dobré pozici,“ řekl Sainz Jr.

„Moje poslední kolo v Q3 nebylo úplně takové, jaké bych chtěl. Ztratil jsem čas na výjezdech, ale pořád z toho bylo sedmé místo a dobrá startovní pozice pro závod.“

Další článek: Leclerca čtvrté místo překvapilo, desátý Vettel věří v lepší závod

21:30 | Fast Friday je v Indianapolis skutečně fast.. Marco Andretti zajel nejrychlejší kolo od roku 1996: 233,491 mph (375,767 km/h). Alonso zatím na konci pořadí.
17:32 | Carlos Sainz uvedl, že i po změně šasi a chladícího systému se jeho vůz přehřívá.
17:16 | U Racing Pointu si myslí, že se Sergio Pérez nakazil koronavirem od svého soukromého kuchaře, kterého si najal, aby nemusel chodit do restaurací, kde by se mohl nakazit.
14:42 | Fernando Alonso dokáže zajet do boxů i pozadu.... odkaz

GP Španělska 2020

Pátek 14. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:16.785)
2. trénink Hamilton (1:16.883)
Sobota 15. srpna 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 16. srpna 2020
Závod 15.10