McLaren i ve druhém závodě sezóny bodoval s oběma vozy

McLaren dokázal i ve druhém závodě letošní sezóny formule 1 bodovat s oběma svými vozy. Ve Velké ceně Bahrajnu obsadil Fernando Alonso sedmé a jeho týmový kolega Stoffel Vandoorne osmé místo.
McLaren i ve druhém závodě sezóny bodoval s oběma vozy

Po kvalifikaci panovalo u McLarenu zklamání, když Alonso s Vandoornem skončili na třináctém a čtrnáctém místě. V závodě se však i díky problémům soupeřů dokázali oba jezdci dostat až na bodované pozice. Je to přitom poprvé od roku 2014, kdy McLaren dokázal s oběma vozy bodovat ve dvou závodech po sobě.

Alonso nicméně přiznal, že McLaren má za sebou těžký víkend a konečný výsledek je trochu překvapující.

„Napravili jsme to (kvalifikaci) v prvním kole, ne?“ řekl Alonso. „Když jsem se podíval do zrcátek a viděl (Lewise) Hamiltona za sebou, řekl jsem si 'Nevím, na které jsem pozici, ale nemůže to být příliš špatné, když je Hamilton za mnou'. V závodě nám stále trochu chyběla rychlost, abychom byli s (Nikem) Hülkenbergem a útočili na Haas.

Dost těžký víkend jsme na poslední chvíli zachránili s oběma vozy na bodech a dobrými body pro tým, víme ale, že se musíme zlepšit, protože dnes to byla trochu náhoda.

Závod není jen o výkonnosti vozu. Je to o šetření paliva, pneumatikách, startu, první zatáčce, prvním kole... je tu spousta faktorů a my jsme obvykle lepší v neděli než v sobotu. Víme, že to pro nás byl obzvlášť zvláštní víkend. Velmi obtížný, byli jsme příliš pomalí, hlavně v kvalifikaci a v nadcházejících závodech se musíme zlepšit, protože startovat zezadu je komplikované. Nicméně, pátý v Austrálii, sedmý tady. 10 bodů tam, šest tady.“

Vandoornovi nevyšel start

Osmé místo v cíli patřilo Vandoornovi. Belgičan do závodu startoval ze 14. pozice, po první zatáčce však kvůli pomalému startu byl poslední. Stíhací jízdou se však probojoval až k bodům.

„Po startu závodu jsem nemyslel, že by byl tento výsledek reálný! Měl jsem příšerný start, hodně se mi protočila kola a po první zatáčce jsem byl úplně poslední. Skvěle jsme se ale dokázali vrátit a dojet osmý a mít znovu obě auta na bodech je velmi potěšující,“ řekl Vandoorne.

„Vždy jsme věděli, že naše závodní rychlost je lepší než kvalifikační, a dnes jsme to znovu prokázali. Předjeli jsme spoustu vozů na trati a provedli několik velmi odvážných předjížděcích manévrů do první zatáčky. Pro mě to byl úžasný závod a užil jsem si některé skvělé souboje.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (41) Další článek: Red Bull napodobil Haas. V Bahrajnu nedokončil ani jeden jeho vůz
14:15 | Antonio Giovinazzi nahradí v prvním tréninku Ericssona.
13:10 | Mallya chce, aby u týmu zůstali Ocon a Pérez.
8:17 | odkaz
8:14 | Před třemi lety zemřel Jules Bianchi.

GP Německa 2018

Pátek 20. července 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 21. července 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. července 2018
Závod 15.10