McLaren hledal v pátek odpovědi, ale teď má ještě více otázek

Zřejmě největší zklamání v pátečních trénincích zažil McLaren. Doufal, že se od posledních testů zlepšil, ale nestalo se tak.
McLaren hledal v pátek odpovědi, ale teď má ještě více otázek

McLaren zjistil už v Barceloně, že se jeho nové auto nezrodilo takové, jaké ho chtěl. "Už po posledních testech jsme věděli, že nemáme rychlost," přiznal Jenson Button. "Nemohli jsme se ani přiblížit časům, které v testech zajížděli ostatní. Ztráceli jsme sekundu, tady je to ještě víc."

"Podle toho, co jsme dnes viděli, to vypadá, že jsme 1,4 sekundy od postupu do třetí části kvalifikace a více než dvě sekundy od pole position. Auto prostě nefunguje tak, jak by mělo, a my musíme zjistit proč. Ale nezapomínejte, jak loni touto dobou vypadalo Ferrari."

Podle šéfa týmu Martina Whitmarshe to ale nebyl šok. "Ne. Přijeli jsme sem s několika otázkami, na které jsme chtěli získat odpovědi, a na konci prvního dne máme seznam otázek, který je mnohem větší než ten, se kterým jsme začínali," řekl pro oficiální stránky formule 1. "Dáme se dohromady a ten produkt zlepšíme, aby byl konkurenceschopný."

McLaren se samozřejmě nevzdává. "Dobrý rok to bude, když budeme vyhrávat závody, podávat konzistentní výkony a zlepšovat se. Doufám a věřím, že se to stane," dodal Whitmarsh.

Další článek: FIA: Týmy nechtějí šetřit a my je nutit nebudeme

23. července | Jezdci Ferrari opět testovali ve Fioranu s vozem SF71H. Důvod není znám, ale může to souviset s kalibrací nového simulátoru, která právě probíhá...
20. července | V Silverstonu pokračují letošní testy 18palcových pneumatik. Nastoupí Red Bull (jen dnes) s Albonem. Dále Aston Martin a Haas (dnes a zítra a nasadí závodní jezdce).
19. července | Testovací jezdec Ferrari Callum Ilott se zúčastní Le Mans. Pojede za tým Iron Lynx s vozem Ferrari.
18. července | Verstappen byl propuštěn z nemocnice.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00