McLaren: Hlavního sponzora nemáme, ale rozpočet bude nejvyšší v historii

Při představení nového vozu McLaren neoznámí žádného nového sponzora, ale podle ředitele Jonathana Neala to nebude mít negativní dopady na finance.
McLaren: Hlavního sponzora nemáme, ale rozpočet bude nejvyšší v historii

Když na začátku loňského roku Vodafone oznámil, že ho s McLarenem čeká poslední sezóna ve formuli 1, wokingská stáj ohlásila, že nového hlavního sponzora představí 2. prosince.

Ale to se nestalo, takže něco nevyšlo. A hlavní sponzor se neukáže ani v pátek. "Nového titulárního partnera neoznámíme 24. ledna při prezentaci MP4-29," potvrdil Neale pro Pitpass. "Ale naše portfolio sponzorů nám závidí celá pitlane."

"Například Hugo Boss je s námi 33 let, Tag Heuer je s námi 29 let, Mobil 1 je s námi 20 let a SAP 16 let. V době nedávné jsme přidali stejně důležité partnery, jako jsou Santander, GSK, Johnnie Walker a Hilton."

Neale připomněl, že McLaren je soukromá a nikoliv veřejná společnost, takže se nemusí zodpovídat velkému počtu akcionářů, kteří by ovlivňovali rozdělování zisku a podobné věci. Vlastníci zisky nevybírají a nechají společnost je reinvestovat.

"Takže s ohledem na vše, co jsem zmínil, jsem potěšen, že můžu říct, že McLaren Racing bude mít v roce 2014 největší provozní rozpočet v historii McLarenu. Jsme v dobré formě," dodal.

Další článek: Kobajašimu pomohl k sedačce i milión liber od fanoušků