McLaren: Hamiltonovi jsme dali velmi dobrou nabídku, ale nepřijal ji

Šéf McLarenu Martin Whitmarsh věří, že Lewis Hamilton mohl podepsat s jeho týmem velmi dobrou smlouvu. Vedení McLarenu údajně udělalo hodně ústupků, ale nestačilo to.
McLaren: Hamiltonovi jsme dali velmi dobrou nabídku, ale nepřijal ji

McLaren v minulých týdnech podstatně navýšil nabídku platu pro Lewise Hamiltona, pokud by se rozhodl v týmu setrvat. Ale nepřesvědčil ho. Nebo jeho manažery z XIX Entertainment, kteří jednání vedli jeho jménem.

"Pokud otázka zní, zda viním XIX (z neúspěšného jednání o nové smlouvě), tak odpověď je, že nikoliv," uvedl Whitmarsh pro Sky Sports. "Lewis je skvělý jezdec, ale musí rozhodovat o svém životě. Měli jsme mnoho rozhovorů, zašli jsme do velkých detailů a předložili mnoho komplexních smluv."

"Vyjednali jsme hodně detailů a hodně volnosti, udělali jsme velmi dobrou obchodní nabídku. Zašli jsme hodně daleko, abychom Lewisovi dali dobrou nabídku, ale k podpisu je nakonec třeba dvou a my jsme se na podmínkách nakonec nedohodli."

McLaren říká, že do konce letošní sezóny bude plně stát za Hamiltonem a jeho úsilím vyhrát šampionát. Až pak se soustředí na nové jezdecké složení.

"V Jensonu Buttonovi máme mistra světa, který vyhrál 14 Grand Prix. Před dvěma závody ve Spa byl naprosto dominantní, jel fantasticky," připomněl Whitmarsh. "Jenson má zkušenosti."

"Máme tohoto vzrušujícího Latinoameričana, který když ho poznáte, je inteligentní, okouzlující, skromný a velmi hladový. Přichází sem s cílem vyhrát příští rok šampionát."

Další článek: Sauber popřál štěstí Pérezovi, jeho nástupce ale zatím neoznámil

17:13 | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
13:04 | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.
23. září | Podle AMuS by měl mít nové díly v Soči jen jeden z jezdců Racing Pointu – Lance Stroll.
23. září | Lewis Hamilton se dostal mezi 100 nejvlivnějších lidí dle časopisu Time. odkaz

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10