McLaren: Hamilton se hodně snaží vyhrávat, proto občas bourá

Lewis Hamilton měl několik nehod, které ho stály body či dokonce umístění ve výsledkové listině. Podle McLarenu se jedná o přehnanou snahu bojovat.
McLaren: Hamilton se hodně snaží vyhrávat, proto občas bourá

Poslední čtyři závody, ve kterých neviděl šachovnicovou vlajku, Hamilton nedokončil kvůli nehodě. Jedná se o letošní GP Kanady a Belgie, ve kterých boural s Jensonem Buttonem, respektive Kamujem Kobajašim, a loňské GP Itálie a Singapuru, ve kterých se dostal do kontaktu s Felipem Massou, respektive Markem Webberem. O lepší umístění se připravil incidenty s ostatními jezdci také letos v Monaku.

McLaren mu ale jeho jízdní styl nevyčítá a v nehodách vidí nezkrocenou touhu bojovat o vítězství. "Lewis zažil v této sezóně vzestupy a pády," konstatoval šéfinženýr týmu Phil Prew. "Lewis je skvělý jezdec, který letos vyhrál závody. Závody vyhrál každý rok, co jezdí pro McLaren, a pořád se velmi snaží."

"Do této sezóny samozřejmě vstoupil s nadějí, že vyhraje šampionát, a to teď bude velmi těžké. A ta velká snaha s sebou přináší velké riziko. Toho jsme svědky. Nebudeme po něm chtít, aby se změnil. Lewis je Lewis a výsledky má díky velkému nasazení a agresivnímu přístupu, a my to plně podporujeme."

"Viděli jsme ho vyhrát šampionáty, a to je také náš cíl. Je třeba také poznamenat, že Lewis je velmi šikovný člověk, velmi dobrý závodní jezdec. Z letošních potíží si vezme ponaučení a bude silnější. Ví, jak vyhrávat šampionáty, což zůstává naším úmyslem."

Letošní titul už McLaren velmi pravděpodobně nezíská a bojovat bude chtít znovu příští rok. Přesto stále neuzavírá vývoj letošního monopostu. Dovolit si to může proto, že se pravidla moc nezmění. "Takže naše současné vývojové plány se týkají dílů, které budou znamenat zisk v čase na kolo letos i příští rok. Například přední a zadní křídlo, ta bude možné díky minimálním změnám v technických pravidlech přímo přenést," vysvětlil Prew.

Další článek: Přečtěte si nový F1Mag o belgické aféře s pneumatikami