McLaren: Hamilton a jeho management nás ujistili o svých úmyslech

Vedení McLarenu se nenechá rozptylovat spekulacemi o odchodu Lewise Hamiltona. Martin Whitmarsh je přesvědčený, že se jeho jezdecká sestava měnit nebude.
McLaren: Hamilton a jeho management nás ujistili o svých úmyslech

Hamiltonova budoucnost je v Monze tématem číslo 1, změna působiště odchovance McLarenu by byla velkou událostí. McLaren si uvědomuje její mediální atraktivnost, proto spekulace chápe, ale nepřikládá jim žádný význam.

"Média mají ráda takové spekulace," řekl šéf týmu Whitmarsh. "Tuhle práci dělám už dost dlouho na to, aby mě to nepřekvapilo. Paddock je poměrně uzavřená skupina, takže víte, co se děje, určitě pokud tu jste 20 let."

"Historky, které kolují, jsou často nafouknuté, aby byla zábava, nebo já nevím co. Důležité je, že my tomu nevěnujeme žádný čas, energii nebo soustředění. Jsme soustředění jen na svoji práci. Lewis a jeho management nás ujistili o svých úmyslech, v současnosti jsme soustředění na spolupráci."

Hamilton se netají tím, že mu při jednání o nové smlouvě jde mimo jiné o peníze. Whitmarsh říká, že mu McLaren nehodlá bránit v rozvoji jeho osobní značky, čímž naznačil ústupky v oblasti osobních sponzorů, které tým poměrně výrazně omezuje. Stejně tak podle šéfa wokingské stáje není nepřekonatelnou překážkou Hamiltonova touha si nechávat poháry ze stupňů vítězů, které doposud musel odevzdávat týmu a dostával kopii.

Na přímou otázku oficiálních stránek formule 1, co říká na možnost, že by se Hamilton otočil k McLarenu zády a odešel do Mercedesu, Whitmarsh odpověděl: "Osobně o tom pochybuji." Proč? "Protože ví, že nejlepším místem pro něj je McLaren. Myslím, že jde o vzrušení v médiích."

Další článek: GP Itálie 2012 - pátek

20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.
19. června | Ve 20:30 začíná kvalifikace IndyCar... debutuje Kevin Magnussen. Ve 23:00 pak závod formule E z mexické Puebly.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace Verstappen (1:29.990)
Neděle 20. června 2021
Závod Verstappen