McLaren hájí Péreze: Závodí stejně, jako závodili jeho kritici

Sportovní ředitel McLarenu Sam Michael je přesvědčený, že Sergio Pérez nepřehání se svojí závodní agresivitou. Podobný styl mají nebo měli i ostatní přední jezdci.
McLaren hájí Péreze: Závodí stejně, jako závodili jeho kritici

I když Péreze kritizují za jeho počínání na okruzích někteří soupeři, Michael odmítl, že by McLaren potřeboval se svým jezdcem toto téma probírat. "Je to zajímavá otázka, ale nakonec on je závodní jezdec a jen závodí," řekl.

"Všechny manévry, které udělal, udělali všichni tyto jezdci v různých fázích svých kariér, někteří nedávno, jiní před delší dobou. Příležitost k předjetí, kterou nabízí šikana v Monaku, byla využívána už dávno předtím, než se vůbec Checo Pérez narodil, takže nedělal nic nového."

"Nakonec závodí o svoji pozici. Etabluje se a závodění, které praktikuje, všichni tito ostatní jezdci dělali, a to je formule 1. Evidentně to bylo tvrdé závodění, ale to by formule 1 měla umožňovat."

McLaren je celkově spokojený s Pérezovými výkony a jeho závodní styl podporuje. Chce, aby tímto směrem pokračoval.

"Jeho týmový kolega má nejméně o 10 let více zkušeností a je mistrem světa, takže je těžké se mu vyrovnat, a Checovi se proti němu daří dobře," hodnotil Michael. "Myslím, že je to talentovaný jezdec."

"To, jak teď závodí, podporuje McLaren zevnitř společnosti, a za Checem plně stojíme, dokud se bude dál vyvíjet. Určitě si prošel proměnou, ale poslední dva nebo tři závody se dokázal rychlostně vyrovnat týmovému kolegovi, což je dobré."

"Aby šel dál tímto směrem, je vše, na čem záleží. Po technické stránce myslím ví, co od vozu chce, jasně to říká inženýrům, a na zkušenosti, jaké má, je dobrý."

Další článek: Williams to nikdy neměl jednoduché, říká Frank Williams

14:18 | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
9:14 | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.
5. května | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00