McLaren dvojité DRS ve Spa nenasadí

Podobně jako Lotus vyvíjí i McLaren své dvojité DRS, ale nemá ho ve stavu, kdy by ho mohl zkoušet na trati, proto si ho do Belgie nepřivezl.
McLaren dvojité DRS ve Spa nenasadí

Systémy označované jako dvojité DRS vycházejí z interpretace pravidel, kterou využil jako první Mercedes a která umožňuje pasivní F-průduchy navyšující maximální rychlost vozu. Jako první se Mercedesem inspiroval Lotus a po testování v Německu a Maďarsku chce své řešení nasadit do závodu už v Belgii.

McLaren před letní přestávkou přiznal, že na podobném systému pracuje také, a některé spekulace uváděly, že si ho přiveze už do Spa, šéf týmu Martin Whitmarsh to ale popřel.

"Nevěnovali jsme mu maximální množství prostředků, protože jsou zdroje omezené," vysvětloval. "Snažíme se je investovat tam, kde budou mít největší přínosy, a usoudili jsme, že máme jiné projekty, které si ty zdroje zaslouží a které budou mít větší přínosy."

"Nepopíráme, že je dvojité DRS zajímavé, a myslím si, že se na vozech ostatních týmů začaly objevovat jiné varianty, ale zřejmě nenásledují stejnou cestu, jako jsme viděli u Mercedesu."

Whitmarsh ovšem odmítl říct, v jaké fázi vývoje DDRS McLarenu je a zda ho tým vůbec plánuje dotáhnout do použitelné verze.

"Neříkáme, kdy a jak ho nasadíme. Myslím, že jak budou dnes procházet technickými přejímkami a vyjíždět na trať v pátek, uvidíme na vozech různé varianty křídel, na našem voze určitě, a další viditelné díly. Uvidíme nové díly, ale McLaren nebude mít v Belgii dvojité DRS," uzavřel.

Další článek: Hodil by se mokrý závod, naznačil Alonso pokračující ztrátu Ferrari

9:00 | Lewis Hamilton může tento víkend vyrovnat Schumacherův rekord v počtu vítězství. I proto bude Netflix natáčet tento týden právě u Mercedesu.
20:10 | Fernando Alonso navštívil továrnu Renaultu.
21. září | Velká cena Eifelu nebude bez fanoušků. Na Nürburgringu počítají s prodejem 20 tisíc vstupenek. Prodej začne zítra.
20. září | Zak Brown má důvod k oslavě. Jeho United Autosports vyhrál 24h Le Mans v kategorii LMP2.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10