McLaren doufá, že s v Maďarsku konečně zapojí do bojů o vítězství

Možné by to mohlo být díky pokroku z Německa.
Úpravy vozu, které McLaren nasadil na Nürburgringu, tým povzbudily natolik, že si začíná věřit i na boj o vítězství v závodě. Podle odhadů zrychlil vůz až o sedm desetin sekundy. V letošní sezóně doposud nezískal ani jedno umístění na stupních vítězů.

"V Německu jsme dosáhli pokroku a musíme se dále snažit, abychom získali lepší výsledek v příštím závodě," řekl šéf týmu Martin Whitmarsh pro Autosport. "Vždy nám jde o vítězství, ale ne vždy máme potřebné vybavení. Doufejme, že ho v Maďarsku mít budeme, abychom o vítězství mohli opravdu bojovat."

McLaren sice už přesměroval většinu svých zdrojů na vývoj vozu pro příští rok, na letošním monopostu ale pracuje také.

"Změnili jsme tento vůz na vítěze závodů? Ne úplně. Pokročili jsme? Ano. Ukazuje to, že určité přístupy použité na voze pro příští rok jdou správným směrem? Myslím, že ano. A to je povzbudivé. Na to se musíme soustředit," uvedl Whitmarsh.

"Budeme pokračovat ve vývoji tohoto vozu. Zcela jsme změnili filozofii aerodynamiky, obtékání vzduchu kolem vozu, a i když nejsem aerodynamik, podle dat vidím, že kluci teď výkon zlepšují."

McLaren ale musí na letošní vůz aplikovat pouze takový vývoj, který bude možné využít i na monopostu 2010, zdůraznil Whitmarsh. V každém případě bude novinka z Wokingu vypadat jinak než letošní MP4-24.

"Je dost odlišný," řekl Whitmarsh o příštím voze, "protože se nebude (během závodů) tankovat. Ale bylo nám jasné, že se příští vůz musí lišit od toho letošního. Když jste pomalí, vaše averze k riziku se snižuje, takže k příštímu roku přistupujeme velmi agresivně."

"Pokud bychom byli na začátku letošního roku velmi konkurenceschopní, nevyhnutelně bychom pak byli ve vývoji pro příští rok opatrní. Ale my už jsme rozhodli, že ať už se stane cokoliv, vůz pro příští rok bude trochu odlišný od toho letošního."
Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
19. března | McLaren věří, že všechny své problémy z testů vyřešil.
16. března | V sobotu v Baku před místní grand prix vystoupí Christina Aguilera
15. března | DHL bude i nadále partnerem F1.
14. března | Williams přiznal, že má problémy na vjezdu do zatáček a se stabilitou auta.
14. března | Jean Todt si myslí, že by Ferrari už nemělo mít právo veta.

GP Austrálie 2018

Pátek 23. března 2018
1. trénink 02.00–03.30
2. trénink 06.00–07.30
Sobota 24. března 2018
3. trénink 04.00–05.00
Kvalifikace 07.00–08.00
Neděle 25. března 2018
Závod 07.10