McLaren dosáhl při pit stopech vytoužené mety, teď ji musí udržet

Dlouhodobým cílem McLarenu bylo dosáhnout průměrného času zastávky v boxech během závodů pod tři sekundy. To se mu konečně podařilo v Silverstonu.
McLaren dosáhl při pit stopech vytoužené mety, teď ji musí udržet

Mechanici wokingské stáje nemívali problémy s absolutní rychlostí při výměně kol, ostatně jsou držiteli rekordu, ale trápila je konzistence. Často se v závodě alespoň jednou stalo něco špatně, což průměr zkazilo.

V Silverstonu už nikoliv. Průměr jeho čtyř pit stopů byl v Británii nižší než tři sekundy a celkově byl v tomto ohledu nejrychlejší ze všech týmů. Také si připsal nejlepší zastávku závodu, trvala mu jen 2,66 sekundy.

"Zvládli jsme to, ale teď to musíme udržet," komentoval sportovní šéf týmu Sam Michael pro Autosport. "Když se podíváte na některé problémy ostatních týmů v Silverstonu - Mercedes měl opět potíže s maticemi, Sauber s Kobajašim a Red Bull měl také potíže - je to těžké."

"Takže pokud se dokážeme vyhýbat problémům a udržet takové časy, tak budeme mít jistotu, že to dokážeme, až bude auto dost rychlé na vítězení. Pak to může znamenat rozdíl. V Silverstonu to tak nebylo, ale může to tak být."

McLaren také potěšilo, že se k pravému zadnímu kolu vrátil mechanik s pistolí, který byl zraněn při zastávce Lewise Hamiltona ve Valencii. Na ostatní práci se ještě necítil, ale v závodě byl na svém postu při výměně kol znovu nejrychlejší.

Další článek: FIA znovu upřesnila, co je přípustné bránění pozice

14:43 | Od zítřka začíná platit nová směrnice, která zpřísňuje zátěžové testy ohebnosti zadních křídel.
14:28 | Fernando Alonso se připojil k výzvě UNICEF, aby země G7 darovaly vakcíny proti COVID-19 méně vyspělým zemím. Kromě Alonsa podepsalo výzvu přes 30 dalších ambasadorů UNICEF (například Lionel Messi, David Beckham, Sergio Ramos, Katy Perry).
13:29 | Sport 1 bude vysílat ženskou W Series, která se letos jede ve vybraných víkendech F1. Poprvé v rámci GP Štýrska.
20:46 | Po Ericssonovi uspěl v Detroitu McLaren. Pato O'Ward vyhrál po startu z 16. místa.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00