McLaren do Silverstonu závodní jezdce nepřiveze

Tým McLaren se rozhodl nevyužít možnost nasadit v silverstonském testu závodní piloty a příležitost dá jen těm nezávodním.
McLaren do Silverstonu závodní jezdce nepřiveze

Testovat pro wokingskou stáj budou Kevin Magnussen, Oliver Turvey a Gary Paffett, v tomto pořadí budou každý jezdit jeden den.

"Silverstonský test mladých jezdců bude pro nás velmi užitečnou příležitostí dál zkoumat efekty změn na aerodynamice a mechanice vozu," uvedl šéf týmu Martin Whitmarsh.

"Stejně důležitě to bude pořádná příležitost pro naše testovací a vývojové jezdce, aby dál rozvíjeli své znalosti a chápání moderních strojů formule 1, zatímco jim umožníme, aby nám pomohli ladit korelaci mezi tratí a simulátorem."

FIA rozhodla, že závodní jezdci budou smět během testu pracovat jen na nových pneumatikách, což je hlavní důvod, proč Button a Pérez nepřijedou.

Diskuze (2) Další článek: Honda nebude svůj motor testovat příští rok na trati, i když by mohla
21:03 | Albon bude jezdit s číslem 23.
11:42 | Max Verstappen lituje, že si nikdy nezazávodil s Fernandem Alonsem. V době, kdy přišel do F1, měl už Alonso nekonkurenceschopné auto.
15. prosince | Da Costa získal pole position pro první závod formule E, Vandoorne pátý, Massa po červených vlajkách devatenáctý. Závod od 13:00 na Eurosportu.