McLaren do Monaka veze další balík vylepšení

McLaren plánuje pro Velkou cenu Monaka nasadit druhou část svého významného balíku vylepšení poté, co v minulém závodě formule 1 ve Španělsku dosáhl tým s několika vylepšeními dobrého výsledku.
McLaren do Monaka veze další balík vylepšení

Nová křídla, podlaha a další prvky na voze pomohly Fernandu Alonsovi dosáhnout nejlepšího kvalifikačního výsledku v sezóně, když se letos poprvé probojoval až do třetí části kvalifikace a na roštu stál na sedmé pozici.

McLaren kromě výsledku může těšit také fakt, že nové díly přinesly přesně to, co již předem ukázala data z větrného tunelu a CFD.

„Restrukturalizovali a přebudovali jsme tento tým a teď to funguje velmi dobře,“ nechal se slyšet šéf týmu McLaren Eric Boullier. „Můžete vidět výsledky, míra naší korelace je neuvěřitelná.“

„Do Španělska jsme přivezli nové přední křídlo, nové šasi, novou podlahu a nové zadní křídlo a korelace byla na úrovni 95 %. Vzhledem k letošním novým pravidlům přitom prací v aerodynamickém tunelu nebo s CFD získáte hodně, stále tu proto vidíme velký potenciál.“

„To, co jsme měli na voze (v Barceloně), byla první část našeho balíku, ta druhá bude v Monaku. Dovolilo to nám a Fernandovi postoupit do středu pole. To je fakt, ne jenom fantazie.“

Honda stále neví, kdy bude mít nový motor

Honda stále neví, kdy bude mít nový motor

Alonso nakonec dobré postavení na startu nedokázal proměnit v bodový výsledek, když ve druhé zatáčce závodu kolidoval s Felipem Massou. Tým přesto věří, že nyní má vůz, se kterým může dojet v nejlepší desítce.

„Není to jen naděje. Víme, že na tratích, na kterých tolik nezáleží na výkonu motoru, můžeme být na bodovaných pozicích,“ dodal Boullier. „Tak to je, my ale nezávodíme, abychom byli sedmí. Řekl jsem to v sobotu Mansourovi (Ojjehovi, spolumajteli McLarenu, pozn. redakce).“

„On byl z kvalifikace nadšený, hlavně když vidíte živě telemetrii a můžete sledovat, kde (Alonso) získával a ztrácel, asi tak tři sekundy si říkáte, že je to skvělé, další krok za námi. Vzápětí vás ale napadne, že je to jen sedmé místo. Není to tedy nic, z čeho bychom měli být nadšení,“ uzavírá Boullier.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Verstappen při demo jízdě stanovil nový rekord okruhu Zandvoort

18:08 | Grosjeanova jízda v Mercedesu se komplikuje. Demonstrační jízda o tomto víkendu byla dříve zrušena kvůli posunu GP Francie a časové kolizi se závodem IndyCar. Nyní byl odložen "na později v létě" i test a to kvůli cestovním omezením v souvislosti s koronavirem.
12:45 | Za tým United Autosport, který spoluvlastní Zak Brown, pojede v Le Mans v LMP2 Manuel Maldonado.... není to shoda jmen, jde o bratrance Pastora Maldonada.
16. června | Video Red Bull jako reklama pro ČR a SR. Video vidělo jen na YT Red Bullu zatím 515 tisíc lidí. Masivně je propagováno také na socnetech. Namátkou: FB (10,2 milionu fanoušků), Instagram týmu (5,9 milionů), Instagram značky (14,3 milionu).
16. června | Formule 3: Jezdec týmu Campos László Tóth měl pozitivní test na koronavirus. Zůstává v izolaci a nezúčastní se víkendu ve Francii.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00