McLaren diskvalifikaci akceptuje, odvolávat se nebude

Tým přiznal chybu.
Tým Vodafone McLaren Mercedes přiznal pochybení při komunikaci se stewardy v rámci šetření incidentu mezi Lewisem Hamiltonem a Jarnem Trullim. Z tohoto důvodu akceptuje diskvalifikaci z GP Austrálie a odvolávat se proti ní nebude.

"Stewardi FIA přehodnotili své rozhodnutí z neděle 29. března 2009 a vyloučili jezdce Vodafone McLaren Mercedesu Lewise Hamiltona z výsledků GP Austrálie 2009. Vodafone McLaren Mercedes vyvozuje, že stewardi své rozhodnutí učinili na základě zkoumání rádiové komunikace mezi jezdcem a týmem."

"Tým se mylně domníval, že rádiovou komunikaci FIA prozkoumala již v neděli 29. března 2009, a proto nepovažoval za nutné v ten den o ní diskutovat se stewardy. Nicméně, tým Vodafone McLaren Mercedes nyní lituje, že to neučinil, akceptuje rozhodnutí stewardů a nebude se odvolávat," uvedl McLaren ve svém prohlášení.

Lewis Hamilton a McLaren byli vyloučeni z klasifikace GP Austrálie za to, že stewardům poskytli zavádějící informace v rámci šetření, které mělo určit, zda Jarno Trulli předjel Lewise Hamiltona pod Safety carem svévolně.
Další článek: Zvítězila spravedlnost, říká Trulli o zrušení australského trestu