McLaren dal Ricciardovi kvůli úspoře hmotnosti v Miami méně pití

Pro Daniela Ricciarda byla Velká cena Miami formule 1 ještě náročnější, McLaren mu totiž dal kvůli úspoře hmotnosti do lahve méně pití.
Foto: Getty Images / Chris Graythen
McLaren dal Ricciardovi kvůli úspoře hmotnosti v Miami méně pití | Foto: Getty Images / Chris Graythen

Všechny týmy se letos snaží s monoposty postavenými na nových technických pravidlech ušetřit co nejvíce hmotnosti.

Při premiérovém závodě formule 1 v Miami panovalo na Floridě velké horko, které jezdci srovnávali s tropickými teplotami, které zažili v Malajsii nebo Singapuru.

Ricciardo projel cílem v Miami na 11. místě, nakonec byl ale odsunut na 13. pozici za získání výhody v souboji s Kevinem Magnussenem.

„Ano, byl v tom i ten faktor tepla,“ řekl Ricciardo na dotaz Autosportu, zda byl závod v Miami srovnatelný s podniky v Singapuru nebo Malajsii.

„Je to složité, protože každý bojuje i o těch posledních pár kilogramů. Nemůžeme si dovolit ten luxus dát do systému pití tři litry tekutiny. Takže jsme tam dali jen trochu, tekutin ale nikdy není dost.

„Přirozeně jste pak dehydratovaní. A ano, tohle teplo bylo celkem velké. Všichni tvrdě pracovali, bylo teplo. Jezdci, mechanici, všichni to teplo cítili.“

Další článek: Formule 2 stojí přes 2 miliony euro ročně, říká šéf českého týmu Vavřík

12:49 | Podle odkaz byla Leclercova včerejší nehoda v Monaku s vozem Laudy způsobena selháním levé přední brzdy. Mají to dokazovat i fotografie pořízené krátce před nehodou.
11:17 | Williams nasadí do prvního tréninku Nycka de Vriese. Každý tým musí dát letos ve dvou trénincích šanci mladému jezdci.
9:45 | Podle zatím nepotvrzených spekulací dostane ve Španělsku vylepšení jen Stroll. Tým nestihl připravit díly pro oba vozy.
15. května | Pro Charlese Leclerca je jeho domácí Monako prostě prokleté. V závodech F1 se mu tam nedaří a právě v rámci prezentace Ferrari mezi závody historických vozů boural s vozem Laudy z roku 1974 v La Rascasse. odkaz

GP Španělska 2022

Pátek 20. května 2022
1. trénink 14.00–15.00
2. trénink 17.00–18.00
Sobota 21. května 2022
3. trénink 13.00–14.00
Kvalifikace 16.00–17.00
Neděle 22. května 2022
Závod 15.00