McLaren chtěl kvalifikaci vyhrát, nezadařilo se

U McLarenu se měli prát o pole position. Lewis Hamilton ovšem ve třetí části kvalifikace zajel čas o tři desetiny pomalejší, než se předpokládalo. První řada se proto nekonala.

Tým McLaren se v Číně řadil k favoritům. Zejména dlouhá rovinka šanghajského okruhu měla vozům z Wokingu sedět. Páté místo Jensona Buttona a šesté Lewise Hamiltona je proto mírným zklamáním.

"V prvních dvou částech kvalifikace jsem se trošku trápil s vozem, v té třetí se to ale zlepšilo. V tu dobu ale bylo příliš pozdě. Musel jsem si hrát s nastavením, vůz se choval úplně jinak. Nezajel jsem špatné kolo. Frustrující ovšem je, že nám tak dlouho trvalo najít správné nastavení. Páté místo je pořád v pohodě a myslím, že v zítřejším závodě budeme silní. Stejně zítra asi bude pršet, což by našemu nastavení mělo vyhovovat," řekl Jenson Button.

Lewis Hamilton dominoval druhému tréninku. V kvalifikaci už mu ale štěstí nepřálo. Ambice měl mnohem větší:

"Jsem trochu zklamaný. Chtěli jsme získat pole position a mysleli jsme si, že na to máme. Pneumatiky byly v pohodě, byly prakticky stejné, jako v první a druhé části kvalifikace, kdy byl vůz perfektní. Pak se ale auto začalo chovat nervózně a připadalo mi, jako by předek škobrtal o asfalt. Celý víkend jsme byli rychlí, ale na víc jak šesté místo v kvalifikaci to přesto nebylo. Myslím, že na roštu patříme výše. Uděláme vše pro to, abychom se probili vpřed. Bude to zajímavý závod."

Další článek: Vettelovi pomohly změny na poslední chvíli, nebojí se ani zítřejšího počasí