McLaren chce vyhrát všechny zbývající závody, ale vývoj vozu už také utlumil

Zklamání z letošní sezóny chce McLaren zmírnit co největším počtem vítězství v Grand Prix, ale přiznává, že už se stejně jako například Ferrari soustředil na příští rok.
McLaren chce vyhrát všechny zbývající závody, ale vývoj vozu už také utlumil

McLaren porazil Red Bull v Suzuce, která měla obhájcům titulu velmi vyhovovat. Výkonnostně si oba týmy letos blíž zřejmě ještě nebyly a McLaren toho chce využít.

"Pro nás je to teď o vítězení v závodech, a na to se soustředíme," řekl šéf McLarenu, Martin Whitmarsh. "Rádi vyhráváme závody a tohle bylo naše letošní páté vítězství. Pokud vyhrajeme příští čtyři závody, tak to pro nás bude částečně slušná sezóna."

O tituly už se ale nebojuje, proto prioritu musí nutně mít příští rok. "Vývoj letošního auta už je teď velmi omezený," přiznal šéf McLarenu. "Jsme soustředěni na příští rok, tomuto programu se ve Wokingu věnujeme. Mezitím chceme jen vyhrávat závody."

McLaren by také rád získal alespoň jednu pole position a ukončil tak doposud bezchybnou kvalifikační šňůru Red Bullu. Hlavním cílem ale zůstává postavit monopost, který bude rychlý od prvního závodu sezóny 2012.

Další článek: Vettel: V letošním šampionátu sehrály klíčovou roli motory