McLaren chce, aby Lowe dál pomáhal s vývojem letošního vozu

I když je bývalý technický ředitel McLarenu Paddy Lowe na odchodu do Mercedesu, jeho šéf Martin Whitmarsh chce, aby dál pracoval pro Woking.
McLaren chce, aby Lowe dál pomáhal s vývojem letošního vozu

Přestup technických pracovníků mezi týmy je vždy delikátní záležitostí, protože jde o znalosti. McLaren samozřejmě nechce, aby si Lowe s sebou odnesl do Mercedesu cokoliv, co by mu mohlo pomoci, ale domnívá se, že zlom v pravidlech dává příležitost pro pokračování ve spolupráci.

Lowe se už s McLarenem dohodl na rozchodu, ale do konce roku zůstává jeho zaměstnancem. Místo toho, aby jen zůstal mimo a čekal na konec smlouvy, by měl dál vyvíjet MP4-28.

"Ve čtvrtek jsem se setkal s Paddym a hovořili jsme spolu, pak jsem samozřejmě musel odjet do Austrálie," uvedl šéf wokingského týmu Whitmarsh. "Ale pak si s Paddym znovu promluvím."

"V letošních pravidlech je dost oblastí, které jsou zcela nevyužitelné v budoucnu, takže doufám, že ho do některých těchto výzev zapojíme."

Příští rok budou platit zcela nová technická pravidla, jejichž jádrem jsou nová pohonná ústrojí s přeplňovanými šestiválcovými motory.

Další článek: O závodní konfiguraci aerodynamiky rozhodne Williams až po trénincích

11:27 | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
25. července | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00