McLaren čelí kritice za oddalování rozhodnutí o jezdcích

McLaren dnes informoval, že o jezdecké sestavě rozhodne nejdříve příští týden. Na Woking se díky tomu snáší kritika. Nejde ani tak o netrpělivost jako spíš o to, že Jenson Button a Kevin Magnussen ani dva týdny po posledním závodě nevědí, zda budou příští rok ve formuli 1.
McLaren čelí kritice za oddalování rozhodnutí o jezdcích

Není zase tak neobvyklé, že se o jezdcích rozhodne třeba jen pár týdnů před prvním závodem. Na něco podobného jsme ale zvyklí spíše u menších týmů, které dlouho hledají nejlepšího platícího jezdce a jednání se sponzory nějakou dobu zabere.

McLaren je ale jedním z nejúspěšnějších a nejslavnějších týmů. Také v jeho případě jde ale možná o peníze. Jedna z hypotéz říká, že ve Wokingu čekají, kolik peněz přinesou sponzoři Alonsa (nejhlasitěji se mluví o Telefónice) a zda tedy bude mít McLaren dost peněz na dražšího Buttona.

McLaren ale mezi tím čelí kritice. Jedna z posledních přichází od bývalého jezdce Dereka Warwicka (v F1 v letech 1981 až 1993), který je šéfem Klubu britských závodních jezdců. Warwick označil současnou situaci za „nechutnou“. Pro Woking ale má jisté pochopení.

Podle Warwicka by kombinace Alonso, Button byla skvělá. „Mají tam mladého jezdce. Do Kevina Magnussena investovali a je to zřejmě někdo pro budoucnost, takže si myslím, že je to pro ně složitá situace,“ řekl pro BBC.

„Pokud jde o Silverstone a Klub britských závodních jezdců, tak držíme své palce Jensonovi, protože dokáže přilákat hodně lidí na Grand Prix Velké Británie a to je pro nás důležité.“

Další článek: FIA po týmech třetí vozy příští rok chtít nebude

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10