McLaren čekal od kvalifikace v Bahrajnu více

Zklamání panuje po kvalifikaci na Velkou cenu Bahrajnu u McLarenu. Fernando Alonso se Stoffelem Vandoornem skončili už ve druhé části.
McLaren čekal od kvalifikace v Bahrajnu více

Stejně jako před čtrnácti dny v Melbourne i v dnešní kvalifikaci v Bahrajnu Alonso s Vandoornem vypadli už v Q2. Španěl odstartuje do druhého závodu letošní sezóny formule 1 z třinácté příčky.

„Dnešek nebyl skvělý. Naše kvalifikační výkonnost byla horší, než jsme očekávali. Ve volném tréninku to bylo dobré, v kvalifikaci jsme ale ztratili rychlost a od Q1 jsme se trápili. Zatím se nám nedaří během jednoho kola získat maximum z pneumatik, musíme přijít na důvody, proč tomu tak je.

Naše závodní rychlost zatím byla lepší než naše rychlost na jedno kolo, a včera jsme si při dlouhých jízdách na starších pneumatikách připadali docela konkurenceschopní. Stejně tak dnes ráno, na horké trati se vůz choval dobře a vypadá to, že se dokážeme dobře starat o zadní pneumatiky, což bude v závodě výhoda.“

Vandoorne hned za Alonsem

Oba piloti McLarenu budou v sedmé řadě. Za třináctým Alonsem bude stát čtrnáctý Vandoorne.

„Všichni jsme od dnešku očekávali trochu více,“ přiznal Vandoorne. „Včera jsme měli dobrý první a druhý trénink a já se ve voze cítil velmi dobře. Víme, že jsme v tomto velmi nabitém středu pole, kde je pro nás každá desetina velmi důležitá a dělá ten rozdíl, takže se musíme stále zlepšovat.

Kdybychom dnes udělali krok vpřed, mohli jsme bojovat o Q3, věděli jsme ale, že to bude těžké. V těchto drsných podmínkách se podmínky mohou velmi rychle změnit a je opravdu smůla, že jsme se tam nedostali. Na dnešek jsme neudělali krok vpřed, který jsme potřebovali. Musíme tedy stále tlačit a ještě nás čeká hodně práce.

Pro zítra máme volnou ruku při výběru pneumatik a myslím, že tady by to mohlo být docela zajímavé. Opotřebení pneumatik bylo na této trati v minulosti klíčové a možných je několik strategií.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Diskuze (92) Další článek: Máme skvělou příležitost získat první body, věří Gasly
18. listopadu | Šílené... odkaz
15. listopadu | Lewis Hamilton musel korigovat svá slova o Indii... odkaz
15. listopadu | Rob Smedley by se po odchodu z Williamsu mohl vrátit zpět do Ferrari.
14. listopadu | Fernando Alonso bude mít tým v sérii Formula Renault Eurocup

GP Abú Dhabí 2018

Pátek 23. listopadu 2018
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 24. listopadu 2018
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 25. listopadu 2018
Závod 14.10