McLaren čeká v Německu druhý pokus s novým difuzorem

Výfuky foukaný difuzor se McLarenu nepodařilo vyladit pro domácí závod v Silverstonu, takže doufá, že v Hockenheimu bude úspěšnější. Podřídil tomu práce v továrně.

"Dny od britské Grand Prix jsme strávili v MTC (McLaren Technology Centre) prací na testech na stolici, dynamometru a vývoji v aerodynamickému tunelu, abychom zajistili, že další nasazení foukaného difuzoru bude mít jasnější přínosy," popisoval šéf týmu Martin Whitmarsh.

"Konečné potvrzení samozřejmě přijde až na okruhu. Takže se připravujeme na velký testovací program v pátek v Hockenheimu. Oba jezdci budou v jeho rámci porovnávat podlahy T2 a T3. Pokud budou výsledky pozitivní, pak nasadíme novou podlahu po zbytek závodního víkendu. Ale takové rozhodnutí učiníme jen na základě pečlivé analýzy rizik a přínosů."

I když McLaren s tímto novým dílem zaostává za konkurencí, na výsledky si stěžovat nemůže, stále vede oba šampionáty. Lewis Hamilton navíc jede na Hockenheim jako obhájce vítězství, naposledy se na tomto okruhu závodilo v roce 2008.

"Velký otazník visí u některých ostatních top týmů," řekl Hamilton. "V posledních dvou nebo třech závodech předvedly zlepšené výkony, i když se jim nepodařilo dosáhnout výsledků, které by odpovídaly jejich rychlosti. Takže bude zajímavé, jak se to na špičce startovního pole vyvine, protože by to mohlo mít dopady na výsledek šampionátu, hlavně pokud o vítězství začne v druhé polovině sezóny bojovat víc týmů."

Jenson Button se v posledních Grand Prix trápil v kvalifikacích a v závodech pak své špatné startovní pozice musel dohánět. V Německu se proto zvlášť soustředí na svůj výkon v sobotu odpoledne.

Další článek: Toro Rosso očekává v druhé polovině sezóny zlepšení a útok na osmé místo

16:40 | Robert Kubica bude jezdit v prvním tréninku s vozem Alfa Romeo.
27. července | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00