McLaren by se měl už rozhodnout, s čím bude příští rok jezdit, říká Alonso

To by měl, aspoň si bude Ála moc vybrat, kde bude příští rok jezdit. Je to přece na něm, ne?

...třeba já jezdim na kole a modlim se, aby si Ála nevybral zrovna to moje kolo, páč bych musel chodit pješky.

prof. PhDr. Tomáš Moudrý DrSc.

Charles Leclerc McLaren-Merceds  |  17. 07. 2017 16:53

Alík zapomněl dodat že, existuje Force India a Renault, na ty se letos také pěkně dívá.

Sebastian Vettel Fiwy  |  17. 07. 2017 13:51

Já bych řekl, že by Alonso z toho McLarenu měl prostě odejít... chce vyhrávat, a to se mu s tímhle teamem nepovede. V zimě to byla plná huba keců o pokrocích a čísla bodů a dokončených závodů v sezóně 017 mluví u McLarenu za sebe.

V teamu který bude dostávat starší specifikaci motoru nebude mistrem, v teamu který se trápí nebude mistrem, a tak šanci na mistra dostane jen když to tam zabalí a půjde jinam... a je jedno jestli F1 nebo jiná série. On své užitkové hodnoty stále má.

Kevin Magnussen superklidas  |  17. 07. 2017 18:17

Ale žádný jiný tým Alu nechce.. Nemá na výběr..

Chápu že se ho na to ptali , ale nejsem si jistý jestli s takovým prohlášením děla dobře.
U McLarenu přece musí sami dobře vědět jak chtějí pokračovat dál . Je jasné že je z toho Ala frustrovaný a tým možná ještě více , ale vůbec nevím(e) jakou smlouvu mají s Hondou uzavřenou a jestli mohou od ní odstoupit ? Další věc je od koho by ten motor odebírali a jestli by to nebylo z deště pod okap ? Mít tovární motor je skvělé , ale pokud nepříjde zlepšení (a prozatím tomu nic moc nenasvědčuje) tak ani tým a ani domnívám se Honda si ty neúspěchy dlouhodobě dovolit nemůže . No nezávidím a jsem zvědavý jak to nakonec všechno dopadne.

Vždyť on taky nic konkrétního neřekl. Zeptali se ho, něco odpovědět musel - a odpověděl absolutně neutrálně.
Další věc je, co Alonso konkrétně chce, a to můžeme jen hádat. Ale podle mě on ví, že i když s Hondou je šance na vítězství malá, s Mercedesem není žádná. Stále je velký rozdíl mít dodavatele, který hledá cestu (byť se mu prozatím nedaří), jak vás dostat nahoru, a nebo dodavatelem, který nemá zájem, abyste se někdy nahoru dostal.

Alonso je nejlepším jezdcem současnosti, zjistili vědci

Jenson Button -ERACER-  |  17. 07. 2017 12:56

Jedno tímto Alonso tak nějak napověděl a to že zůstane s McLarenem. Jinak ona se asi Honda sama údajně bude rozhodovat jestli setrvá, nemusí to úplně tak být jen na McLarenu.

tomu nevěřím, že se bude Honda rozhodovat. Narvala do toho obrovský prachy, rozšířila továrnu pro vyšší výrobu příští rok, podepsala druhý tým. Honda bude o odchodu přemýšlet jedině pokud by McLaren odešel.

Alonso je nejlepším jezdcem současnosti, zjistili vědci

Fernando Alonso Teoretik99  |  17. 07. 2017 09:15

Stejně, my tady spekulujeme, ale vlastně nikdo z nás do toho nevidí. Pár boháčů ten tým vlastní a museli bysme s nimi sedět u piva, abysme se dozvěděli, jak to oni vnímají. A ještě bby nám ani asi neřekli pravdu. Nevím, ať to koupí celé Číňani, pak budeme vědět, že půjdou nahoru.

S Bahrajncama bys zašel na pivo pokecat? Pijou vůbec pivo?

McLaren fan since Ayrton Senna era (1988-93)

to majou zakazaný ne? jesi teda valijou tu svoju víru na 100%..byste mohli leda fókat vasršluknu, to myslim že valijou mega..ale oni ti Mohamedání stejnak jenom myslijou kerý koc nažbrundajou plné gramec do fejsu..

RIP F1 2008 | Obrigado Felipe 2002-2017

pejdaa  |  17. 07. 2017 12:11

já bych jim tam poslal několik flašek s metanolem.. a to by svět koukají, jak dodržují jejich ideologií, že islámci nesmí pít alkohol.. polovina slimáků by vychcípala..

No nebude to snadné rozhodnutí, neb Honda je na tom sice velice mizerně, ale rychlostně si troufnu říci je na tom McLaren na úrovni Williamsu, a k FI též nemaj vůbec daleko. Honda se trápí po spolehlivostní i výkonnostní stránce, ale nejsou na tom tak zle jako první rok, příští rok se dá očekávat že s Hondou budou lepší než ostatní týmy kteří jen odebírají své jednotky (mimo RB). Tohle si musej rozhodnout sami, třeba už to má takovej dopad na morálku týmu že už to nejde, oni to vědí nejlépe.

#BelieveInMcLaren #BelieveInAlonso

Kevin Magnussen superklidas  |  17. 07. 2017 09:38

Krásně jsi to shrnul. Přesně tak to je. O to větší ostuda že Alonso s tím neumí zajet výsledky..

Kevin Magnussen superklidas  |  17. 07. 2017 09:39

Asi proto ho top týmy nechcou..

no..nejsu expert, ale jesi už začali stavět kočár na příští jařinu a majou ho stavěnej na Japonskej motor, tak kdyby tam najednou chtěli namontovat Italskej, Německej nebo Francouszkej, tak by to byla asi nemalá komplikace...a proto si myslim, že zvostanou tam kde sou pro příští sezónu a od roku 19 by se něco eventuálně dalo dohókat..ale taky si myslim, že pro ně bude stropová lajna to, co se zajede ve SPA, Monze a hlavně v Singapuru a jesi nedonde k nějakýmu rapidně velkýmu spolehlivostnímu a výkonostnímu skoku ani v Singa, tak Japonec pali do piče...

RIP F1 2008 | Obrigado Felipe 2002-2017

Pierre Gasly Ferda.  |  17. 07. 2017 08:51

Jedno je jisté.
Mekáč je v dupě a je zcela jedno s jakým motorem bude v dalších létech jezdit. Na TOP týmy už nebude mít hezkou řádku roků.

Fernando Alonso Teoretik99  |  17. 07. 2017 09:08

No to nebudou, ale třeba na úrovni Williamsu by jezdit mohli, možná i před ním. Musí si vyjednat co nejlepší motory a fachat na šasi. Oni sice tvrdí, že šasi mají top, ale to teď posoudit nemůžeme. Každopádně tu Hondu ať zahodí, už se tomu nikdo ani nesměje, to je prostě hrozná křeč.

Pierre Gasly Ferda.  |  17. 07. 2017 11:51

S jiným motorem by museli zcela překopat koncepci vozu a nikde není dáno, že jiný motor sedne do Mekáče jako Mergl do Rossové Hondy.

Fernando Alonso Teoretik99  |  17. 07. 2017 08:34

Abych se ještě vrátil k tomu, co jsme řešili níže, ty peníze. Zase na druhé straně já dokážu pochopit, že do toho sypou velké částky týmy jako Mercedes, Ferrari, Renault. Pro ně to je reklama, aby se prodávaly jejich auta (red-bull to tam sype asi proto, aby lidi kupovali jejich pití, pořád se jim to vyplatí). Ale třeba je pro mě těžko pochopitelné, proč by do toho cpou peníze týmy jako McLaren. Jo, oni vyrobí pár aut pro lidi, ale to je snad něco jiného. Tam do toho přece musí házet peníze nadšenci, té značce to nemůže pomoct z hlediska příjmů, ani kdyby vyhrála šampionát, na to je strašně malá. Jo, 20 let zpátky to byl Mclaren Mercedes, takže do toho tlačil prachy Mercedes, ale ten už dneska má vlastní tým. Jim prostě nezbyde nic jiného, než si ty motory kupovat, protože ta Honda ji jem není schopna udělat. Udělat konkurenceschopný motor do F1 je asi fakt těžké, drahé a hlavně to chce know-how. A to mají snad jen tři značky. Z mého laického hlediska si prostě musí koupit motor od jednoho z těch tří, alespoň prozatím. Ale rád se nechám poučit kdyžtak někým, kdo do toho více vidí.


1 2 3

Přihlásit k odběru
Posílat příspěvky na adresu:

20. dubna | Kvjat odjel 118 kol ve Fioranu v rámci testů pro Pirelli. Giovinazzi včera 124 kol. Testovalo se na mokré trati.
20. dubna | Kvjat ve Fioranu jezdí s Ferrari. Testuje pro Pirelli.
20. dubna | Williams Grand Prix Holdings klesly celkové tržby ze 167,4 mil. na 166,2 milionů a zisk z 15,5 na 10,8 milionů liber.
20. dubna | Tým Williams vloni vydělal 125,6 milionů liber (předloni to bylo 116,7 milionů). Za nárůstem jsou zřejmě peníze od… odkaz
20. dubna | Pro GP Francie nominovalo Pirelli ultraměkkou, superměkkou a měkkou směs.

GP Ázerbájdžánu 2018

Pátek 27. dubna 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 28. dubna 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. dubna 2018
Závod 14.10