McLaren by rád přivedl do F1 týmy z GP2

Zákaznické nebo franšízové vozy jsou tématem posledních měsíců. McLarenu se podobná myšlenka líbí ale v souvislosti s týmy GP2.
McLaren by rád přivedl do F1 týmy z GP2

Některé týmy F1 mají blízko k týmům v GP2. Příkladem je McLaren a tým ART Grand Prix, za který jezdí junior McLarenu Stoffel Vandoorne.

„Líbí se nám představa, že tým GP2 (jako je) ART by mohl přijít a koupit nebo pronajmout si dva McLareny,“ řekl Boullier pro F1 Racing. Boullier tím samozřejmě nemyslí, že by v GP2 jezdily vozy F1, ale že by tým GP2 vstoupil do F1 jako zákazník.

Je to tedy trochu jiná myšlenka. Původně se totiž diskutovalo o tom, že by se zákazníky staly existující menší týmy.

„Hned by byli konkurenceschopní, aniž by museli investovat. Show by pak byla lepší,“ vysvětluje Boullier, který by do vozů posadil třeba právě Vandoorna  a Magnussena.

Foto: Getty Images / Clive Rose

Další článek: Sauber potvrdil sestavu pro rok 2016

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.